zpět

Budoár: místo, kam mají muži vstup zakázán

Kdysi byl budoár samozřejmostí v každém domě či bytě. Představuje ryze dámské území, které patří pouze ženám a muži do něj mají vstup zakázán. Inspirujte se a zkuste trochu minulosti přenést i do dnešní doby.

Dříve byl budoár místem, kde se ženy převlékaly, líčily, věnovaly se svým koníčkům a v neposlední řadě také spaly. Poslední bod by se dnes v běžném partnerském životě těžko uchytil, to však neznamená, že musíme upustit od celé této myšlenky. Místnost, která je určena pouze a jen pro ženy, je ve své podstatě velmi přínosná i pro samotné muže. Nemusí neustále zakopávat o ženské oblečení či boty a v koupelně pro ně zůstane i více prostoru.

Co nesmí chybět

Mezi základní vybavení budoáru patří šatní skříně, botníky, kosmetický stoleček, zrcadlo a křesílka se stolečkem pro případnou návštěvu. Je potřeba mít na paměti fakt, že se jedná o místnost určenou jen pro ženy, a proto je vhodné volit pastelové barvy a jemné tóny. Pokud patříte mezi ženy, kterým jsou vlastní výraznější barvy, zkuste je použít spíš jen na doplňcích. Příliš výrazné barvy se rychle okoukají a místnost by vás po čase mohla přestat bavit.

Hlavním a nejdůležitějším kusem nábytku je v této místnosti již zmíněný kosmetický stolek. Ten musí být velký, praktický a mít dostatek úložného prostoru. Zároveň je velmi důležité nezapomínat na zrcadlo, které s ním ladí. Ženy se před ním potřebují nejenom upravit, ale celkově se i rády prohlížejí, nebo do něj čas od času jen tak juknou.

Budoár v malém bytě

Pokud vám váš byt či dům neumožňuje uvolnit pro tyto potřeby celou místnost, zkuste si vyhradit alespoň koutek v ložnici, který bude pouze a jenom váš. Není nutné mít pro sebe celou místnost, ale prostor, které ženy ke svým každodenním přípravám potřebují, je velmi důležitý.

 

Christine Pölderlová

Budoár: místo, kam mají muži vstup zakázán Budoár: místo, kam mají muži vstup zakázán Budoár: místo, kam mají muži vstup zakázán
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty