zpět

Palety jsou stále v kurzu. Už máte i vy svůj originální kousek?

Nábytek vyráběný z dřevěných palet je v kurzu již několik let. Jeho výhoda spočívá nejenom v příznivé ceně, ale především v originalitě, kterou tento kus nábytku rozhodně nabízí. Zkuste si s ním pohrát i vy.

Na palety, které dříve sloužily jen k přepravě, se dnes díváme trochu jinak. Dá se z nich vytvořit dokonalý a originální kus nábytku, aniž by vaše peněženka příliš trpěla. Budete se divit, kde všude je můžete využít.

Na zahradu jako stvořené

Pokud hledáte originální sedací soupravu a lehátka na zahradu, palety jsou skvělou volbou. V tomto případě můžete palety nechat tak, jak jsou, a pouze je doladit barevnými polštářky, díky nimž bude posezení či polehávání pohodlnější. Jedinou nevýhodou je jejich malá odolnost vůči dešti. Doporučujeme tedy venkovní nábytek z palet pečlivě přikrývat.

I uvnitř udělají parádu

Máte v plánu palety použít na výrobu nábytku v interiéru? V tom případě je doporučujeme opravdu důkladně očistit a ohladit. Můžete je také natřít či nalakovat, tedy vyladit tak, aby stylově korespondovaly s vaším interiérem.

Pustíte-li se do výroby nábytku, určitě neprohloupíte. Například postel z palet ve svém pokoji ocení každý teenager. Vypadá velmi stylově. Díky nízké pořizovací ceně navíc můžete investovat do opravdu kvalitní matrace, což zase ocení potomkova záda.

Kde palety sehnat?

Vzhledem k tomu, že velkovýrobny palet z vás asi příliš velkou radost mít nebudou, je dobré porozhlédnout se po výkupně palet, kde se to nevyužitými paletami jenom hemží. Vyberte si ty nejkvalitnější a především pevné. Výběr určitě nepodceňujte.

Palety pro výrobu nábytku ale používejte s rozmyslem. Je potřeba uvědomit si, že se hodí zejména do zahrad a bytů zařízených především v rustikálním stylu, jinde mohou vypadat poněkud nepatřičně.

 

Christine Pölderlová

Palety jsou stále v kurzu. Už máte i vy svůj originální kousek? Palety jsou stále v kurzu. Už máte i vy svůj originální kousek? Palety jsou stále v kurzu. Už máte i vy svůj originální kousek?
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty