zpět

Jak zútulnit toaletu

Mnohdy by nás nenapadlo věnovat této místnosti tolik pozornosti jako těm ostatním. Musíme tam přitom občas všichni, s nadsázkou řečeno. Jak si tedy zútulnit WC?

Není mísa jako mísa

Prvořadá je samozřejmě hygiena. Zvažte proto rozhodně pořízení některé z moderních typů mís, například té závěsné. Ta totiž nemá po stranách žádné upevňovací tvory, tudíž se v nich nemohou držet nečistoty a údržba bude pro vás mnohem jednodušší.

WC má smysl doplnit i bidetem, alespoň pokud vám to prostorové dispozice vašeho bydlení jen trochu dovolí. Nejčastěji ho využijí dámy, nicméně rychlou a snadnou hygienu může zajistit také pánům. Jestliže tuto možnost nemáte, sáhněte po integrované sprše. Nemusíte se bát, že by jakkoli utrpěla estetika, vše je diskrétně skryto.

Obdobně je mnohem méně pracná údržba klozetu s hlubokým splachováním. Navíc se nebude šířit nežádoucí zápach. I tak byste ale neměli podcenit zakoupení osvěžovače. Vysoce účinné, schopné rychle provonět vzduch v místnosti jsou kupříkladu ty ve spreji.

Jak vylepšit celkový dojem

Nainstalovat můžete stejně tak nové splachovadlo. Ovšem pozor, vždy přirozeně záleží na typu WC, všechna nelze umístit univerzálně. Chcete-li tak, aby bylo maximálně nenápadné, což je aktuálně velmi často poptávaná varianta, nejdřív se ujistěte, zda je to ve vašich podmínkách možné.

Investicí doslova za pár korun je celková obměna vzhledu místnosti, inovovat můžete od podlahy po strop. Na podlahu můžete využít lino, poslouží vám klidně i zbytek z toho staršího, které jste pokládali v jiné místnosti. Zdi můžete nově vymalovat, případně i opatřit tapetou. Zejména v malých bytech vám velkou službu prokáží světlé odstíny, které umí prostor opticky zvětšit, v případě tapet volte jemné vzory.

Vaši peněženku stejně tak přehnaně nezatíží nákup doplňků. V tomto případě se fantazii opravdu meze nekladou. Můžete si pořídit samolepící dekoraci na zeď nebo na dveře, novou předložku nebo třeba i zajímavý toaletní papír s potiskem.

 

(KP)

Podobné projekty