zpět

Jak udělat firemní kancelář útulnou?

Už jste se někdy ocitli v kanceláři, v níž jste se cítili jako doma? Dříve to nebývalo zvykem, ale dnes se firemní kanceláře snaží být nejenom méně formální, ale i útulnější a přívětivější.

Existuje jen málo věcí, které motivují pracovníky k tomu, aby se dostavili do kanceláře a ještě k tomu se při práci cítili dobře.

Níže najdete několik způsobů, jak upravit vaše kanceláře a udělat z nich útulné a příjemné místnosti.

Kytky dejte všude

Rostliny jsou nezbytné pro vytvoření útulného kancelářského prostředí. Velké rostliny pomohou rozčlenit velké kancelářské prostory. Menší rostliny rozjasní stolky a další menší pracovní plochy.

Kanceláře bez rostlin se mohou cítit sterilně a chladně, takže se nebojte vytvářet plodný les přímo v kanceláři.

Kancelářský koridor s kreativním nábytkem

Kupte pár kousků nábytku určeného pro domácnost. Vše nemusí být sterilní kancelářský nábytek.

Nejen, že je často předražený, ale je navržen tak, aby měl co nejmenší osobnost, takže se bude hodit do různých pracovních prostředí. Neexistuje žádný zákon, který říká, že kanceláře musí mít odpovídající nábytek. Buďte kreativní.

Nakupujte v obchodech z druhé ruky a inspirujte se v soutěži Zasedačka roku.

Vyberte si bytový textil

Spíše než tvrdé kožené židle zvolte velkou měkkou pohovku s množstvím polštářů. Vyměňte konferenční stolky za velké čalouněné taburety a polštářky. Vyhýbejte se ostrým hranám.

Díky bytovému nábytku přimějete zaměstnance a klienty, že se budou cítit jako doma. Rozptylte formální pracovní prostředí, které kancelářský nábytek umocňuje.

Zvolte správné osvětlení

Vyhněte se fluorescenčnímu světlu, které způsobí pocit chladu. Zkuste použít halogenové, LED nebo CFL žárovky. Vybírejte mezi teplými barvami žárovky. Pokud používáte skleněné obaly, nechte je matné pro rovnoměrné rozložení světla.

Pronajměte si správné kanceláře

Kancelářské objekty vybírejte dlouho. Rok není pro větší firmu vůbec přehnaný čas. Dívejte se po objektech, které nabízí flexibilní kancelářské prostory. Mějte na paměti, že firma nejsou jen kanceláře, ale také relaxační zóny.

Udržujte věci čerstvé

V místnosti s čerstvými květinami, ovocem nebo vonícími vdolečky nikdy nebudete mít pocit, že je kancelář zastaralá a prázdná. Nemusíte to dělat každý den, ale třeba pravidelně v pondělí. Dejte si pravidlo, že každý donese nějaký kousek čerstvosti. Domácí pečené pečivo, kytky natrhané cestou, jablka a banány. Pondělky budete milovat.

Nepřehlédněte podlahu

Mnoho firemních kanceláří má podlahy a podlahové koberce, které jsou navrženy tak, aby vydržely celé léta a snesla tisíce stop. I levnější vkusné koberečky budou znamenat obrovský rozdíl a získáte rychle pocit útulnosti v kancelářských prostorech. Také vám pomohou označit různé „oblasti“ ve velkém prostoru.

Podobné projekty