zpět

Trendy letošního podzim aneb příprava na domácí pohodlí

Podzimní nálady neznamenají pro každého optimistickou vyhlídku. Venku je brzy tma, střípky léta rezonují v hlavě a válení u vody nás čeká zas až za celý rok. I toto období má ale své výhody – máme čas na sebe a celkově trávíme doma více času. Uvařte si proto čaj, připravte deku a oblíbený seriál a nechte se strhnout vlnou odpočinku. K takovému pohodlí je ale důležité nastolit si doma příjemnou atmosféru. A jak jinak, než drobnými úpravami vašeho interiéru? Však nechcete koukat na to samé, jako poslední dva roky. Čtěte dál a dozvíte se, jaké trendy letos frčí, aby byl váš domov moderní a vy z něj budete díky pár změnám zase nadšení.

Na rekonstrukci s klidným svědomím zapomeňte

Podobně jako u nutkání obměňovat každou sezónu celý šatník, je i v domácnosti občas cítit potřeba změny. Trendy letošního roku však přejí všem, kteří nemají nálady na velkou akci. Nemusíte mít strach, že abyste měli IN domov, hrozí kompletní rekonstrukce. Stačí si zpříjemnit domov pár drobnými doplňky a barvami, které jsou nadčasové a budete se cítit jako v novém.

Trendy letošního podzimu

Hlavním letošním trendem v barvách Heart Wood. Starorůžové, kouřové nebo, chcete-li, narůžověle šedohnědé Srdce Dřeva navozuje podobně jako další interiérové „in“ barvy (jílová, terakotová, khaki) pocit klidu, bezpečí a pohodlí. Tedy přesně to, co dnes od barev, dnes chceme – aby byly „potravou“ pro naše emoce. Některé by nás měly dobíjet, povzbuzovat a jiné naopak uklidnit, ztišit a pohladit. Každý ať si vybere podle individuální potřeby i momentální nálady.

Polštáře, stolečky a květiny

Letos sice stále frčí minimalismus, ale o doplňky nesmí být nouze. Provzdušněte svůj interiér zelení a zpohodlněte jej spoustou měkkých zákoutí. Vybavte své sedačky designovými polštáři. Nebojte se ani retro kousků . Doplňte šedohnědou, zelenou nebo jílovou a třeba rostlinopisnými dekory na ložním prádle, polštářcích nebo závěsech, tady nemůžete udělat chybu.

Babí léto aneb poslední zbytky sluníčka

Jak jinak navodit příjemnou atmosféru v bytě než příjemným světlem. Podzimních paprsků si můžete do bytu pustit přesně kolik chcete díky vnitřním žaluziím. Letošní trendy nahrávají tomu se odvázat a udělat změnu právě v tomto ohledu – moderní jsou japonské stěny či plisé. A šedohnědou barvou můžete svůj byt přivést k dokonalosti. „Rolety i plisé jsou vyrobeny z barevně a tvarově stálých textilií, a můžete si vybrat z nepřeberné škály odstínů a dekorativních vzorů. V interiéru působí ležérně a romanticky, navíc se oproti vnitřním žaluziím snadněji udržují. Velké oblibě se těší i moderní screenové rolety,“ říká Jan Žižlavský ze společnosti Isotra.

Na detailu záleží

Bez drobných designových prvků by to přeci nešlo. Letos jsou trendy dřevěné materiály, nebojte se proto vsadit na tuto barvu, která v prostoru doplní celkový dojem pohodlí. Ať už zvolíte béžové, hnědé nebo zelené svíčky nebo květináče či rámečky na fotky, vedle rozhodně nešlápnete.

Trendy letošního podzim aneb příprava na domácí pohodlí Trendy letošního podzim aneb příprava na domácí pohodlí Trendy letošního podzim aneb příprava na domácí pohodlí
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty