zpět

Pořiďte si do své koupelny ladnou a chytrou krásku

Moderní koupelny už nejsou jenom praktické, ale také esteticky dokonalé. Na této příjemné proměně mají zásluhu i baterie, které zásadním způsobem dotvářejí celkový vzhled místnosti.

S ohledem na to, že se koupelna stala plnohodnotnou součástí interiéru a místem pro relaxaci, výrobci se - kromě stále se zdokonalujících funkcí - zaměřují i na design.

Elegantní vzhled

Baterie se proměňují v nadčasové elegantní doplňky, jež svými tvary ladí nejenom mezi sebou, ale rovněž i s ostatním vybavením koupelny. Mezi základní povrchy se řadí chrom v lesklém provedení. Patří sice k nejoblíbenějším, což je dáno hlavně jeho finanční dostupností, ale počítejte s tím, ho budete muset častěji čistit, protože jsou na něm vidět zaschlé kapky vody.

Jemně růžový nádech poskytuje leštěný nikl, o který je také třeba více pečovat.

Jiné to bude, pokud si pořídíte baterii s hrubě broušeným niklovým povrchem. Vzhledem k charakteru povrchu se na něm totiž veškeré nečistoty ztratí. Jak leštěný, tak broušený nikl si dobře porozumí s betonovým nebo kamenným povrchem ostatních předmětů.

Vlastníte vintage koupelnu? Pak určitě sáhněte po vysoce leštěné mosazi nebo mědi, které představují ideální řešení pro tento typ interiéru. Do moderního, minimalisticky laděného prostředí se pro změnu hodí baterie s grafitovým povrchem.

Veselá paleta

Připadá vám vaše koupelna smutná či fádní? Není nutné se soustředit pouze na barevné doplňky, jako jsou ručníky, kelímky, dózy a další doplňky. Veselou náladu koupelně dodají i designové baterie v červené, zelené, růžové, žluté, oranžové a dalších barvách, na které si jen vzpomenete. Výrobci je často nabízejí v setu, tedy s umyvadlovým a vanovým nebo sprchovým typem dohromady.

Funkčnost

Z ekonomického pohledu je u baterie důležitý perlátor, který umí omezovat průtok vody, což ocení zejména rodiče dětí, které občas otočí kohoutkem „na plný plyn“. Další úsporu představuje takzvané ekotlačítko, jenž rovněž snižuje průtok vody. Jelikož funguje jako omezovač teploty, současně zvyšuje i bezpečnost. S ohledem na děti a bezpečí není od věci rovněž uvažovat i o bezdotykových bateriích, které se aktivují pohybem před nebo pod kohoutkem.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: GROHE, DORNBRACHT

 

Pořiďte si do své koupelny ladnou a chytrou krásku Pořiďte si do své koupelny ladnou a chytrou krásku Pořiďte si do své koupelny ladnou a chytrou krásku
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty