zpět

Koupelnové vybavení v duchu minimalismu a čistých linií je sázkou na jistotu nadčasového prostoru

Co v koupelně nesmí chybět, je nábytek. Nejenom, že vám pomůže ukrýt vše, co nemá být na očích, ale při správném výběru perfektně doladí a podtrhne styl koupelny.

Pokud si nejste jisti tím, jaké koupelnové skříňky do daného prostoru vybrat, řiďte se nadčasovým minimalismem a čistým designem nábytkových modulů.

Zavěsit!

Moderní vzhled a praktické řešení nabízejí závěsné skříňky. Stále vede neutrální bílá a z dřevodekorů se v posledních letech uplatňují zejména světlé typy dřevin. Při výběru nábytku se zajímejte o materiál, ze kterého je vyrobený. Základem je přizpůsobení náročnému koupelnovému prostoru, tedy odolnost proti vlhkosti, střídání teplot a samozřejmě i mechanickému poškození. Neméně důležitá je i kvalita provedení. Kromě toho, že byste si měli vyzkoušet bezproblémové otevírání a zavírání dvířek, poptejte se také na nosnost skříněk a způsob uchycení.

Chytrý design

Vhodně zvoleným designem dokážete spoustu věcí v daném prostoru opticky vyřešit. Máte-li malou koupelnu, vsaďte na vysoké závěsné skříňky v bílé barvě, které jí dodají světlo a současně ji opticky zvětší. Méně útulnou koupelnu příjemně proteplí nábytek s dekorem dřeva. Myslete ale také na to, že barvy by měly korespondovat se zvolenými obklady a dlažbou. Všímejte si chytrých vnitřních řešení, zohledňujících uživatele a běžné využívání koupelnového prostoru. Styl nábytku by měl rovněž odrážet pojetí koupelny jako takové.

Vhodná péče = dlouhá životnost

Pořízení koupelnového nábytku rozhodně není krátkodobá investice. Je tedy třeba o něj řádně pečovat. Ani kvalitní materiály by neměly být vystaveny dlouhodobému působení stojící či stékající vody. Postříkání vodou se v menším prostoru často nevyhnete. Snažte se ji ale vždy utřít do sucha. Při úklidu nepoužívejte agresivní a abrazivní čisticí prostředky. Nábytek obvykle stačí omýt hadříkem namočeným v mýdlové vodě a řádně vyždímaným. Nakonec je třeba skříňky otřít do sucha.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Jika, Laufen

Koupelnové vybavení v duchu minimalismu a čistých linií je sázkou na jistotu nadčasového prostoru Koupelnové vybavení v duchu minimalismu a čistých linií je sázkou na jistotu nadčasového prostoru Koupelnové vybavení v duchu minimalismu a čistých linií je sázkou na jistotu nadčasového prostoru
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty