zpět

Milovníci tulipánů! Je čas vyrazit na návštěvu do Keukenhofu

Jaro je ideální období pro výlety. Spoustu zážitků nabízí holandský park Keukenhof, nejznámější a také největší květinový park na světě, který se nachází nedaleko Amsterdamu.

Každý rok se koncem března otevírají brány světa tulipánů v Keukenhofu, aby po následující dva měsíce těšily návštěvníky nepřebernou paletou barev a vůní.

Miliony květin

Množství vysazených cibulovin čítá více než sedm milionů různých druhů květin, mezi kterými kromě tulipánů vynikají také hyacinty, narcisy, orchideje, růže, karafiáty, kosatce, lilie a spousta dalších zástupců něžné květinové říše.

V Keukenhofu najdete nejenom třicet dva hektarů rostlin, ale také velkolepé květinové výstavy, nevídané inspirativní zahrady, unikátní umělecká díla a spoustu dalších zážitkových akcí odrážejících jaro a hlavně tulipány. O těch toho hodně zjistíte i na výstavě Tulpomania v pavilonu Juliana, který se nachází v parku.

Téma pro rok 2019

V Keukenhofu se každoročně věnují určitému tématu, ke kterému jsou pak odpovídajícím způsobem upraveny inspirativní zahrady, akce i umělecká díla. Jelikož v letošním roce je park otevřený už po sedmdesáté, hlavní myšlenkou se stala FLOWER POWER, neboli síla květin, odkazující na květinové hnutí v sedmdesátých letech minulého století.

Co vás čeká?

Připravte se na celodenní procházku po deset kilometrů dlouhých turistických trasách nabízejících nádherný výhled na květinové zahrady s krásnými rybníky, pavilony, kde samozřejmě nechybí ani spousta restaurací nabízejících občerstvení. Keukenhof je také největší sochařskou zahradou v Nizozemsku. Vystavují zde nejenom holandští, ale i zahraniční umělci.

Adresa a otevírací doba

Keukenhof leží v Lisse, mezi Amsterdamem a Haagem, v samém srdci Bollenstreek (Bulb Region), a snadno se k němu dostanete přes A4 (exit Nieuw-Vennep) a A44 (exit 3 Lisse). Sledujte označení „Keukenhof“.

Od 21. března do 19. května 2019 je park otevřen každý den od 8:00 do 19:30 hodin. Pokladna se zavírá vždy v 18:00 hodin.

 

Připravila: redakce

Foto: Pixabay

Milovníci tulipánů! Je čas vyrazit na návštěvu do Keukenhofu Milovníci tulipánů! Je čas vyrazit na návštěvu do Keukenhofu Milovníci tulipánů! Je čas vyrazit na návštěvu do Keukenhofu
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty