zpět

Jak si zútulnit byt? Vsaďte na obrázky a bytový textil

Zařídili jste si byt a ještě stále máte pocit, že to není tak úplně ono? Že interiéru chybí ona pověstná třešnička na dortu, která mu dodá na útulnosti a příjemné atmosféře? Někdy totiž stačí jenom málo …

Radost z nového bytu leckdy může pokazit zdánlivá maličkost. Necítíte se v něm útulně, a to i přesto, že jste si ho již zařídili. Zkuste se porozhlédnout kolem sebe. Samotné vybavení základním nábytkem totiž lecky nestačí. Ještě stále zapomínáme na to, že pohodové bydlení dělají hlavně bytové doplňky.

Obrazy a obrázky

Jednu z možností, jak byt zútulnit, představují obrazy. Vybírejte je s ohledem na zařízení místnosti. To znamená, že například do rustikálně laděného interiéru se budou hodit spíš venkovské krajinky nebo různá zátiší, v moderním interiéru byste měli dát přednost grafice či zarámovaným fotografiím. Pohrát si můžete i s velikostí obrázku. Nebojte se vybrat jeden větší obraz, který tématicky doplníte menšími obrázky. Další otázkou jsou barvy, které by měly ladit s celkovou barevností interiéru. Na druhou stranu, neutrálně zařízenému pokoji mohou konstrastní obrazy dodat potřebný šmrnc.

Bytový textil

Nepřipadá vám vaše sedačka poněkud opuštěná? Možná to bude tím, že na ní chybí polštářky. Dáte přednost grafickým vzorům? Anebo si pohrajete s barvami? To je otázkou priorit a vlastního vkusu. Je dobré se zaměřit i na praktičnost. Pokud máte doma malé děti a zvířata, budete pravděpodobně potřebovat odolnější a snadno čistitelné látky. Alergici dají přednost antialergickým materiálům a vybrat se dají i materiály pro milovníky přírodních alternativ. Kromě materiálu je důležitá i manipulace s povlakem, tedy jak snadno jde sundat. Všímat byste si měli i možných způsobů čistění, a to nejenom povlaku, ale i výplně.

Kromě polštářků by na sedačce či křesle neměla chybět deka nebo pléd, které oceníte zejména během chladnějších večerů. Trendem, který k nám přišel ze severu, jsou pletené deky. Pozor by si ale měli dát majitelé domácích mazlíčků, kteří drápky snadno zatrhnou oka. Jako stylové přehozy skvěle poslouží bavlněné deky. Oblíbené a tradiční jsou deky z mikroplyše.

 

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Bonami, Westwing

 

Jak si zútulnit byt? Vsaďte na obrázky a bytový textil Jak si zútulnit byt? Vsaďte na obrázky a bytový textil Jak si zútulnit byt? Vsaďte na obrázky a bytový textil
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty