zpět

Pořiďte oknu vaší koupelny apartní plisé

Mít okno v koupelně je výhra, protože pohodlně vyvětráte veškeré vlhko. Díky tomu se vám uvnitř nebude tvořit plíseň, takže zůstane zachováno zdravé prostředí. Jenže okno nahrává i pohledům z venku. Dá se s tím něco dělat?

Koupelna je prostor, ve kterém obvykle vyžadujeme naprosté soukromí. Odříci si kvůli němu okno by byla škoda. Otázkou je, jak zabránit zvědavým sousedům ve šmírování. Tento problém naštěstí umí vyřešit látkové rolety nebo plisé.

Funkční i designový doplněk

Plisé je skládaná látková žaluzie, pyšnící se tvarovou, barevnou i látkovou variabilitou. Díky tomu se přizpůsobí jakémukoli atypickému tvaru okna, ať už se šikminou nebo s obloukem. Dokonce si poradí i se střešními okny. Látky pro plisé se vyznačují nepřebernou škálou barev a dekorů, a dokonce i různou propustností světla. Mohou být transparentní, polotransparentní, zatemňující či zcela zatemňovací. Ovládání pro půlkruhová okna se řeší pomocí madla, u ostatních variant pak lze zvolit motorické nebo ruční ovládání s madlem, šňůrou či řetízkem.

Plisé bychom mohli označit také jako chytré stínění, protože jeho intenzita se dá nastavit současně stažením či vytažením horního nebo dolního profilu, čímž se vytvoří stínicí pruh libovolné výšky. Tuto možnost oceníte právě v koupelně, kde si plisé v okně naproti sprchovému koutu vytáhnete zdola jen do půlky okna, takže do místnosti stále proniká denní světlo. Vy se ovšem nemusíte bát o svoje soukromí.

Snadná údržba

I plisé v koupelně je třeba čas od času vyčistit. Není na tom ovšem nic složitého. Stačí, když ho ponoříte do vody cca 30 °C teplé. Přidáte trochu čisticího neagresivního přípravku a látku „přeperete“. Nakonec je třeba ji jemně stlačit, aby se ven dostala přebytečná voda, a ve stažené poloze vyvěsit než uschne. Během sušení je vhodné plisé několikrát stáhnout a vytáhnout, aby se zachovalo tvarování látky.

Útulné prostředí

Chladné prostředí koupelny zútulní látkové rolety. Nejenom že v horkém dni zamezí přehřátí koupelny a ochrání soukromí uživatelů, ale jejich velkou výhodou je i nenáročná údržba. Látkové rolety se ovládají buď manuálně řetízkem, nebo motoricky pomocí dálkového ovládání. Dají se použít také do koupelen se střešními okny. I v tomto případě můžete vybírat z látek s různou propustností světla a z široké nabídky barev a vzorů. Pokud chcete mít úplnou kontrolu nad vlhkostí rolet, sáhněte po speciálních textiliích s ochrannou úpravou do vlhkého prostředí.

 

Připravila: redakce

Foto: Climax

Pořiďte oknu vaší koupelny apartní plisé Pořiďte oknu vaší koupelny apartní plisé Pořiďte oknu vaší koupelny apartní plisé
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty