zpět

Největší prohřešky při designování interiéru

Většina článků nám radí, co dělat, aby interiér našeho bytu či domu vypadal skvěle a stylově. Ale co to jednou uchopit za opačný konec? Pojďme si vyjmenovat ty největší prohřešky, které můžeme při zařizování našeho bytu udělat. Přiznejte si, patříte i vy mezi hříšníky?

Někdo má nápady a vkus v krvi, jinému je potřeba trochu pomoci. Co se týče designu interiéru, je důležité si připomenout starou známou pravdu - že méně je někdy více. A pokud se budete držet našich jednoduchých rad, určitě nešlápnete vedle. Čtěte dál a staňte se i vy zkušeným designérem.

Čím barevnější, tím lepší

Určitě se vyhněte křiklavým barvám, které vaše oči brzy omrzí. Pokud ještě zvolíte do všech místností různě barvy, byt bude působit neuspořádaně a opticky jej zmenšíte. Raději se držte při zemi a volte decentnější barvy - šedou, béžovou, bílou nebo pastelové barvy. Dají se skvěle kombinovat a jsou nadčasové.

Tapety všude, kam se podíváš

Tapety se vrací zpět do módy, ne však v takové míře, v jaké míře si je můžeme pamatovat z nedávné minulosti. Netapetujte celý pokoj. Pokud se rozhodnete pro tapetu, určete jí jen jednu stěnu. Měla by totiž působit pouze jako dekorace, která místnosti dodá šmrnc.

Co pokoj, to jiná podlaha

Při zařizování příbytku jsme mnohdy tak okouzleni, že bychom měli v bytě nejraději vše najednou. To se však - především u podlah - nevyplácí. Zejména u menších bytů byste měli volit pouze jeden druh podlahy, který prostor sjednotí a byt tak bude působit prostorněji. Předem si také ujasněte, jaký typ podlahové krytiny chcete zvolit. A to i v návaznosti na fakt, zda máte děti, či vlastníte domácího mazlíčka.

Umělé rostliny

Užívejte je s rozvahou a rozhodně s nimi nezakrývejte různé výklenky ve zdi a místa, která chcete schovat. Pokud máte obavu, že byste se o živé rostlinky nedokázali postarat, zkuste najít rostliny, které nejsou náročné, a péči o ně zvládne opravdu každý.Christine Pölderlová

Podobné projekty