zpět

Jak v kuchyni vytvořit více úložného prostoru a ještě mít o věcech i přehled?

Místnosti nejdou jen tak zvětšit, ale můžeme se pustit do změny jejich vybavení. Někdy pomůže jen drobnost, jindy je třeba radikální zásah. Připravili jsme pro vás několik rad, jak získat více úložného prostoru v kuchyni.

Variabilní potravinové skříně

Pamatujete si na samostatné zděné spíže, které kdysi byly součástí každé bytovky? Dnes je můžete nahradit potravinovými skříněmi, které tyto spíže v kuchyních vystřídaly.

Na trhu se objevují dva základní typy. U toho prvního zatáhnutím vysunete celý obsah skříně. Vyžaduje to sice značnou sílu, ale zase hned vidíte, co vše uskladňujete a co je třeba doplnit. U druhého typu se vysouvá každá zásuvka zvlášť. To je po stránce fyzické rozhodně jednodušší, nicméně pokud nemáte paměť jako slon, chvilku vám zabere, než naleznete to, co právě potřebujete.

Výhra zvaná vysoký strop

Nemáte-li prostoru na rozdávání, určitě využijte místo až ke stropu a nad horní poličky ještě přidejte jednu řadu. Pokud se pouštíte do kompletní rekonstrukce a finance vám to dovolí, raději si na pomoc zavolejte odborníka a nechte ho skříňky nejdříve navrhnout. Je také dobré si ujasnit, co do horních skříněk budete ukládat. Tomu se pak přizpůsobí velikost jednotlivých zásuvek.

Do horních skříněk doporučujeme ukládat věci, které nepoužíváte každý den. Přece jenom není úplně komfortní a bezpečné se několikrát za den „věšet“ po kuchyňské lince, či po mobilních schůdkách šplhat k zásuvkám.

Čím širší zásuvka, tím lépe

Pokud jste se opravdu pustili do kompletní rekonstrukce, myslete na to, že čím širší zásuvka, tím lépe. Není nic horšího než zjistit, že nemáte kam uložit hrnce a pokličky, a když už, tak je máte rozstrkané po celé kuchyni.

Pověste, co můžete

Na první pohled vypadají všechny kuchyňské věšáky naprosto stejně. Ale věděli jste, že při důkladném prozkoumání specializované prodejny naleznete věšáky opravdu na cokoliv? Můžete tak mít věšák na papírové utěrky, talíře, naběračky, kávové filtry či potravinové fólie.

Dávejte ale pozor na hmotnost zavěšovaných věcí. Je samozřejmě rozdíl, budete-li věšet otvírák na víno nebo deset talířů.

I barový pult se dá využít

Máte slovo „bar“ spojeno jen s popíjením drinků? Velká chyba. Například v Americe se u baru běžně snídá, obědvá i večeří. Barový pult je totiž variantou či stylovou náhradou za jídelní stůl. Takže dáte-li barovému pultu ještě nějakou novou funkci, máte vyhráno. Zabudujte do pultíku lednici, vinotéku nebo ho využijte jako další úložný prostor pro talíře, sklenice či jiné nádobí.

 

Christine Pölderlová 

 

 

Jak v kuchyni vytvořit více úložného prostoru a ještě mít o věcech i přehled? Jak v kuchyni vytvořit více úložného prostoru a ještě mít o věcech i přehled? Jak v kuchyni vytvořit více úložného prostoru a ještě mít o věcech i přehled?
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty