zpět

Rozdíly mezi interiérem pro muže a pro ženy

Asi je úplně zbytečná psát o tom, že ženy mají poněkud jiné představy o bydlení než muži. Při zařizování společného příbytku to většinou dopadá tak, že ženská polovička vnese do interiéru svůj osobitý styl a vše do detailu dotáhne, a muž má na starosti spíše technické otázky. V poslední době ale přibývá párů, které dávají přednost bydlení odděleně. Podívali jsme se na rozdíly, které mezi interiérem mužů a žen panují.

Pastelové barvy

Muži mají rádi jednoduchost. V podstatě se ani příliš nezabývají tím, jaká barva stěny by se nejlépe hodila k sedací soupravě či posteli. Nejčastěji proto ocení bílou barvu, která se prostě hodí ke všemu. Takto přistupují i k doplňkům či kuchyni. Pokud se ale přece jenom pustí do barev, můžete v jejich budoárech očekávat tmavě modrou, tmavě zelenou, hnědou či červenou.

Naopak ženy, jako to něžnější pohlaví, jsou více nakloněny barvám pastelovým. Dodávají tak jejich bytu něžnost a křehkost. V dnešní záplavě nabídky, kdy můžeme kuchyni ozvláštnit i pastelovými spotřebiči, není toto experimentování až takový problém. Ženy velmi rády styly svého interiéru mění. Není tak vůbec nic podivného na tom, když za půl roku či rok bude mít jejich obývací pokoj nejenom jinou barvu, ale kompletně změní i svoji podobu.

Ženy dávají důraz na květiny

Ano, mezi ženami nalezneme i mnoho těch, jejich péči nepřežije ani kaktus. Přece jenom jim ale na květinách v interiéru velmi záleží. V prostoru plném květin se cítí mnohem lépe, a pokud se u nich květinám daří, mají ze sebe dobrý pocit.

Muži na zalévání květin často zapomínají, nebo naopak mají pocit, že pokud květiny zalejí o trochu víc, bude to ku prospěchu věci. Nedokážou také odhadnout, jaké světlo je pro jejich květinu vhodné. Proto pokud najdeme v ryze mužském bytě kytky, může to mít jen tři důvody. Prvním důvodem je vytrvalost květiny, která má opravdu tuhý kořínek. Druhým je fakt, že je muž skutečně dobrým pěstitelem. Třetím důvodem je to, že květina, kterou vidíte je umělá.

Muži upřednostňují funkčnost a pohodlí

Pánskému interiéru většinou vévodí prostorná kožená sedací souprava spolu s polohovacím křeslem a rozměrnou televizí. Nic dalšího krom postele nepovažují ve svém bytě za důležité. Samozřejmě i zde můžeme najít výjimky, které se v designu doslova vyžívají.

Kuchyně stačí mužům poměrně malá. I přesto, že v dnešní době již najdeme velmi málo mužů, kteří se k plotně ani nepřiblíží, rozhodně nepotřebují tolik prostoru jako ženy. Pokud vaří jen pro sebe, tak nemají potřebu kupovat spoustu nádobí, misek a sklenic. Bohatě jim postačí základní vybavení.

Co se koupelny týče, muži upřednostňují spíše sprchový kout. Tento druh koupele je pro ně rychlý a především funkční. Pro ženy je naopak vana místem relaxace, kde si odpočinou po náročném dni.

Muži se rádi chlubí úspěchem

Pokud nahlédneme do bytu muže, záhy zjistíme, kolik fotbalových či tenisových zápasů vyhrál nebo kolikrát byl oceněn jako nejlepší hráč zápasu. Muži obecně jsou velmi pyšní na svá sportovní nebo vědomostní ocenění. Proto se v bytech mužů setkáme s „vitrínou slávy“ mnohem častěji než u žen. Pro muže jsou ocenění mnohem důležitější a smysluplnější bytový doplněk než například mísa s ovocem, které by jistě daly přednost ženy. 

 

Christine Pölderlová

Rozdíly mezi interiérem pro muže a pro ženy Rozdíly mezi interiérem pro muže a pro ženy Rozdíly mezi interiérem pro muže a pro ženy
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty