zpět

Kam s věcmi při rekonstrukci bytu?

Všechny 3 výše zmíněné možnosti uskladnění věcí během rekonstrukce mají své výhody i úskalí, pojďme se tedy na ně podrobněji podívat, ať vám pomůžeme s rozhodováním, kam s věcmi během rekonstrukce.

Další prostory bytu

Pokud počet a velikosti věcí, které potřebujete před rekonstrukcí uschovat není nikterak velký a zároveň vaše nemovitost disponuje úložnými prostory například v podobě sklepa, garáže či kumbálu, tak bezesporu nejjednodušší a nejefektivnější řešení představuje umístit věci právě do nich. Jednak vám odpadnou starosti s dopravou a za druhé máte k dispozici věci neustále při sobě a v případě jejich potřeby je můžete kdykoliv opět vrátit do svého bytu.

Rodinní příslušníci nebo známí

Výhodou této možnosti je neoddiskutovatelně fakt, že rodinní příslušníci či známí vám poskytnou uložení vašich věcí, které nechcete aby se při rekonstrukci rozbily či aby jí překážely, povětšinou zcela zdarma, bez nároku na odměnu. Naproti tomu velkou nevýhodu představuje skutečnost, že vám vaše věci nebudou přístupné kdykoliv, neboť rodinné příslušníky či kamarády vždy nemusíte zastihnout doma.

Skladovací kontejnery

V případě, že obě z výše uvedených možností nelze využít, tak jedinou alternativou zůstává možnost pronájmu skladovacích kontejnerů, jenž pro skladování věcí během rekonstrukce fungují dokonale a které vaše věci perfektně ochrání.

Pokud jste z Brna a přilehlého okolí, tak můžete využít skladovací kontejnery Diskont Depot, sídlící v blízkosti OC Futurum, která má ve své nabídce kontejnery různých velikostí (od 16m³ do 33m³), které vám poskytnou dostatek úložného prostoru pro vaše věci, nejen během rekonstrukce. Výhodou je taktéž fakt, že vám jsou věci přístupné 24 hodin 7 dní v týdnu, neboť areál společnosti je otevřen i v noci.

Podobné projekty