zpět

Nevíte, jaký barevný odstín zvolit do interiéru? Zaměřte se na medově hnědou!

Tahle barva je totiž ideální pro všechny majitele moderních interiérů, kteří hledají způsob, jak jim dodat ono pověstné teplo domova. Ať už ji ale uplatníte v jakémkoli prostoru, vždy získáte pozitivní, příjemně povzbuzující atmosféru. A nejenom to...

Na začátku roku se s trendy barvami tak trochu roztrhl pytel (psali jsme například zde). Tentokrát příchází se svou barvou na trh i společnost AkzoNobel, která se u nás prezentuje zejména značkou Dulux.

Medově hnědá je optimistická!

Teplý odstín této barvy roku nabízí klid, pohodu, energii, a to v závislosti na dalších barvách, které ho obklopují. Stal se také inspirací pro čtyři harmonické palety barev, které jsou navrženy tak, aby ve vzájemné synergii povzbuzovaly a dodávaly optimismus.

Domov jako místo k rozjímání

Hektický svět venku za zdmi našeho domova, přetlak informací, které se na nás valí ze všech stran, všudypřítomný stres. To všechno jsou důvody k vytvoření jednoduchého pohodového zázemí, které nabízí odpočinek, relaxaci a tolik potřebný klid. Barevná paleta odpovídající takovému kroku, kombinuje jemné neutrální tóny s dotekem růžové, intenzivní vínové a tmavě modré. V interiéru dominuje leštěné dřevo a nábytek z poloviny minulého století, které doplňují koberce s grafickými tvary, polštářky a další textilie. Neměly by v něm chybět také inspirativní předměty a umění.

Dopřejte si snění

Také pořád někam spěcháte a váš den se sestává z odškrtávání položek na seznamu, které jste udělali, a stresu, pokud jste něco nestihli? Je na čase se zastavit, nespěchat. Přijmout zmíněný klid jako důležitou součást lidského bytí. Vychutnejte si dokonalé ticho, tady a teď. Vtiskněte vašemu domovu eleganci, pohodu a špetku hravosti pro velké myšlenky, které se v tomto prostředí rodí. Číslem jedna jsou jemné a teplé tóny, směs pastelových odstínů růžové, do kterých právě barva roku Medově hnědá vnáší hloubku a sofistikovanost. K meditaci a soustředění pak přispívají jednoduché přehozy z hezkých tkanin.

Milovat a sdílet

Tato paleta je plná bohatě pigmentovaných odstínů jako je sytě zelená, odvážná modrozelená nebo terakotově červená, které dokonale podtrhuje právě Medově hnědá, ale také neutrální bledé tóny. V kombinaci s dřevěným nábytkem, rostlinnými motivy a jedinečnými osobními věcmi vytváří uvolněný a útulný domov jako stvořený pro společný čas s vašimi blízkými.

Jednat a konat

Domov může být také prostorem, který vyzývá k akci a umožňuje vyzkoušet věci bez ohledu na výsledek. Čtyři stěny jako první uslyší váš nápad vyslovený nahlas. Originalita a odvaha jít na věc vychází právě z energie v domácím prostředí. Hravá paleta jasných zářivých odstínů kombinuje živelnou červenou a zelenou barvu s růžovou a modrou, podtrženou tmavě šedou a bílou. Zlaté tóny Medově hnědé zaručují, že paleta zůstává příjemná a přívětivá. Skvěle zrenovovaný nábytek, vintage koberečky, doplňky z korku a grafické tvary, to vše je výsledkem aktivity a nápadů obyvatel tohoto interiéru.


Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Dulux

Nevíte, jaký barevný odstín zvolit do interiéru? Zaměřte se na medově hnědou! Nevíte, jaký barevný odstín zvolit do interiéru? Zaměřte se na medově hnědou! Nevíte, jaký barevný odstín zvolit do interiéru? Zaměřte se na medově hnědou!
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty