zpět

Blíží se svatý Valentýn. S chytrou troubou zvládnete i dort …

Už naše prababičky věděly, že láska prochází žaludkem. Trendem dnešní doby je setkávání se s přáteli při nejrůznějších příležitostech u dobrého jídla a pití. Jednou z takových může být například blížící se Valentýn. A aby bylo vaše pohoštění opravdu dokonalé, chce to trochu zkušeností a inteligentního pomocníka, který pohlídá důležité momenty přípravy jídla za vás.

Do kuchyně našly cestu chytré technologie, a nutno říci, že v dnešní uspěchané době nám značně ulehčují práci. Víte, co všechno umí taková všeho znalá trouba?

Hříšně sladký Valentýn a jiné dobroty

Upéct dort, koláč, bábovku, muffiny, aniž bychom je kontrolovali, představuje pořádný risk. Jednou je vytáhnete nedopečené, podruhé připálené. Některé trouby v sobě ovšem mají zabudovaný senzor, který automaticky měří vlhkost uvnitř a pozná, kdy je koláč hotový. Podobnou funkci, tentokrát pro milovníky pořádného kusu masa, nabízí teplotní sonda, jež zajistí dokonale propečené steaky, drůbež nebo pečeni. Obzvlášť začátečníci ocení asistenční programy zajišťující správnou teplotu a způsob ohřevu. Stačí jenom na displeji vybrat vhodný pokrm a o zbytek se trouba postará sama.

Málo času? Žádný problém

Každé jídlo vyžaduje určitou dobu přípravy, z níž podstatnou část zabere pečení. A teď si představte, že chystáte pro hosty malé menu, které bude obsahovat minimálně hlavní chod a sladký zákusek. Než se všechno upeče, musíte stát u trouby alespoň dvě, ne-li více hodin. Inteligentní přístroj s funkcí, která umožňuje současně péct dva až tři pokrmy najednou, vám nejenom ušetří čas, ale také peníze za energie. Nebojte se ani rozdílných teplot a doby pečení. To trouba zvládne v samostatných pečicích zónách, kdy každá zóna má vlastní ventilaci, osvětlení i možnost naprogramování. Pro přípravu jednoho pokrmu pak stačí rozdělovací část vyjmout a můžete používat celý objem trouby.

Technologie Home Connect

Některé trouby v sobě obsahují technologii Home Connect, umožňující ovládat je prostřednictvím internetové sítě. V praxi to znamená, že si stáhnete příslušnou mobilní aplikaci, která je kompatibilní s daným přístrojem. Jejím prostřednictvím pak můžete například listovat v široké nabídce receptů, z nich si vygenerovat nákupní seznam a obstarat vše potřebné k vaření. Home Connect rovněž umožňuje troubu na dálku zapnout nebo vypnout, případně odkudkoli sledovat, co se děje s pokrmem, který se právě peče.

Čistotný model

Další vlastností, kterou u trouby oceníte, obzvlášť při častém pečení, je pyrolýza, jež se postará o důkladné vyčištění vnitřku přístroje. Pyrolytické horkovzdušné trouby v sobě totiž mají zabudované samočistící panely. Na nich se pak během zapnutí funkce samočistění, tzv. pyrolýzy, kdy teplota vnitřního prostoru dosahuje cca 500 °C, veškerá nečistota spálí na jemný prach. Ten už stačí jenom setřít vlhkým hadříkem.

Obdobným způsobem fungují trouby s katalytickým čištěním. Rozdíl je ve speciálně upravených vnitřních plechách, které do sebe absorbují mastnotu. To samozřejmě nefunguje věčně, takže je nutné je po určité době vyčistit. Počítejte s tím, že životnost těchto plechů není neomezená.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Philco, Whirlpool, Indesit, Bosch

Blíží se svatý Valentýn. S chytrou troubou zvládnete i dort … Blíží se svatý Valentýn. S chytrou troubou zvládnete i dort … Blíží se svatý Valentýn. S chytrou troubou zvládnete i dort …
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty