zpět

Trendy jara? Lehkost, svěžest, soulad s přírodou

Trendy v interiérovém designu se mění nejenom s každým novým rokem, ale současně reagují i na nové roční období. Letošní jaro se navrací k přírodě, minimalismu a pohodovému bydlení.

Zařizujete byt a tápete v tom, jaký si vybrat styl? Čtyři nejnovější trendy reagují nejenom na probouzející se jarní období, ale současně nabízejí i nadčasová řešení, která jsou vhodná do jakéhokoli interiéru. Zapamatujte si Green Fantasy, Be Balanced, Loving Earth a Warm Welcome. Pro každý z těchto směrů jsou podstatné rozdílné barvy, materiály a doplňky, které dodají bydlení moderní šmrnc.

Green Fantasy – svěží atmosféra tropů

Máte rádi divokost a veselou kombinaci barev? Pak je styl Green Fantasy pro vás ten pravý. Charakterizují ho květinové motivy, rostliny a stylový nábytek. Neméně důležité jsou i barvy. Do základní palety zařaďte odstíny zelené a jemnou meruňkovou v kontrastu s tmavou oranžovou. Kombinace živých rostlin a odstínů zelené přinese do interiéru svěžest džungle. I proto je styl Green Fantasy vhodný zejména pro sebevědomé lidi, kteří mají kolem sebe rádi živo. 

Be Balanced – vzdušný skandinávský minimalismus

V tomto případě platí staré dobré, méně je někdy více. Od Be Balanced tak čekejte interiérový styl plný harmonie, který se inspiroval skandinávským minimalismem. Typický je pro něj jasný prostor bez zbytečností. Jeho vzdušnost a interiérovou čistotu podtrhují přesné a rovné tvary v kombinaci s perfektně vyladěnými detaily a doplňky z přírodních materiálů. Jemné, tlumené barvy v odstínech hnědé a petrolejové působí v místnosti útulně a přirozeně. Tento styl bude vyhovovat všem, kteří touží po jednoduchém a pohodovém bydlení.

Loving Earth – v souladu s přírodou

Také bychom mohli říci, v odrazu bohatství matky Země. Do popředí se dostává přírodní materiál terakota, ovšem v moderní podobě. Barevné schéma určují výrazné zemité odstíny červené a křišťálově šedá barva. Útulnost podporují nadýchané polštářky a terakotové doplňky. Díky odvážným barevným kombinacím přináší tento styl hodně energie. Potřebujete-li pravidelně „dobíjet baterky“, je styl Loving Earth pro vás jako stvořený.

Warm Welcome – příjemná, teplá a přirozená atmosféra

Základ tohoto interiérového trendu tvoří ničím nerušený pocit lehkosti. Pohodlí navozují folklórní detaily a přírodní materiály jako sisal, juta nebo ratan. Přidejte pohodlné polštářky a další interiérové doplňky a získáte útulnou atmosféru. Vzdušný prostor vytváří koncept světle žlutých a šedých tonů. Jemná barevná paleta je kompenzovaná bohatými detaily. Warm Welcome představuje zdrženlivý a současně velmi osobní designový styl. Ideální pro ty, kteří mají rádi lehkost a přirozenost.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: HornbachCZ, Bonami

 

Trendy jara? Lehkost, svěžest, soulad s přírodou Trendy jara? Lehkost, svěžest, soulad s přírodou Trendy jara? Lehkost, svěžest, soulad s přírodou
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty