zpět

Múzy mezi květinami je výstava, která voní

Máte rádi živé květiny a hledáte inspiraci na květinová aranžmá pro zkrášlení interiéru? Spoustu nápadů najdete na výstavě Múzy mezi květinami, která se koná na zámku v Litomyšli

Renesanční sály přízemí litomyšlského zámku zaplní od 6. do 22. 4. tradiční jarní květinová výstava Múzy mezi květinami.

Květinová aranžmá a floristické objekty byly v letošním roce inspirovány antickými múzami a antickým uměním. V něm hledali vzory také umělci podílející se na výzdobě litomyšlského zámku od renesance přes klasicismus až po současnost. Výstava je součástí oslav 20 let od zápisu zámku v Litomyšli na seznam světového dědictví UNESCO.

Co vás ještě čeká?

Součástí výstavy bude také představení výtvarných návrhů ze soutěže na výzdobu nové lunetové římsy, plánované na severní straně zámku v rámci projektů obnovy památky.

Výstava je přístupná vždy od úterý do neděle, od 10 do 16 hod. Součástí jsou každodenní komentované prohlídky.

Vzácná památka

Zámek v Litomyšli postavil v 60. – 80. letech 16. století Vratislav Nádherný z Pernštejna jako dar pro milovanou ženu Marii Manrique de Lara. Toto renesanční sídlo doplnily v 17. a 18. století barokní úpravy provedené dalšími majiteli. Unikátem je dochované zámecké rodinné divadlo z roku 1797.

Připravila: redakce

Foto: Zámek Litomyšl

 

 

Múzy mezi květinami je výstava, která voní Múzy mezi květinami je výstava, která voní Múzy mezi květinami je výstava, která voní
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty