zpět

Plechový vzhled je v kurzu! A uplatníte ho v celém interiéru

Industriální tvář dodává interiéru plech v různém provedení. Efektní vzhled je v tomto případě ale vykoupený značně problematickou údržbou. Pojďme se podívat na materiály, které jeho vzhled plně imitují, a přitom nevyžadují nijak náročnou péči.

Moderní pojetí v plechovém provedení si do interiéru hledalo cestu přes kuchyň, což bylo nejspíš dáno kdysi nechvalně populárními plechovými kuchyněmi, jimiž se vybavovaly panelákové byty. Dnes se plechový vzhled uplatňuje zejména na obkladech a designeři objevili jeho potenciál i na různých interiérových doplňcích.

Kuchyň v „plechu“

Starou okoukanou kuchyň nemusíte měnit za novou. Podstatně jednodušší způsob, jak jí dodáte novou tvář, představuje obložení. Zajímavou možnost nabízí T.board, který tvoří lehká deska, skládající se ze dvou hliníkových vrstev na polyethylenovém jádru. Navíc je to dokonalý podklad pro digitální UV potisk. Obkladové panely se nejčastěji uplatňují mezi horními a spodními skříňkami kuchyňské linky. Jelikož desky mohou mít rozměr až 3 050 x 1 500 mm, obklady jsou prakticky bezespárové a tím i dobře udržovatelné.

Hliník se neodstěhoval do Humpolce …

...ale do koupelny a také do kuchyně. Najdete ho na foliovaných nábytkových dvířkách v matném dekoru, který je vysoce univerzální, takže se dá kombinovat i s jinými dekory, jimž dodá jemnou eleganci. Jelikož folie zcela obepínají vnější hranu dvířek, chrání je proti vlhkosti i nečistotám. Z toho důvodu zvládnou i takto zátěžové prostředí.

Plech jako zábradlí

Plech je ideální materiál například pro výrobu zábradlí. Originální dekory vznikají přesným laserovým vypalováním a následně se lakují odstíny ze vzorníku RAL. Díky tomu se dá zábradlí sladit se zbytkem schodů a ostatním interiérem.

Kov na domovním vypínači?

Proč ne! A může být v moderním nerezu či elegantním hliníku. Kov na vypínačích nebo zásuvkách ocení zejména milovníci jednoduchých minimalistických interiérů. Takový nadčasový doplněk pak může zafungovat jako ona pověstná třešnička na dortu interiérového designu. Kov se tak v tomto směru stává skvělou alternativou k tradičním plastům.

Dveřní kování je sice z kovu, ale …

Milovníci kovových designů si tento oblíbený vzhled mohou dopřát i na pohledové straně kliky. To znamená, že si lze nadefinovat nejenom materiál, ale i jeho finální vzhled a barvu. Výrobci buď slaďují celek s povrchem dveří, anebo volí cestu kontrastu, který dodá prostoru dynamický náboj.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: JAP FUTURE, M&T kliky, vypínače OBZOR, Trachea

Plechový vzhled je v kurzu! A uplatníte ho v celém interiéru Plechový vzhled je v kurzu! A uplatníte ho v celém interiéru Plechový vzhled je v kurzu! A uplatníte ho v celém interiéru
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty