zpět

Se stoupající teplotou přichází sezóna chladu a mrazu

Umíte si představit život bez ledničky? Asi sotva. Mraznička už pak je samozřejmý doplněk domácího chlazení. V dnešní době se bez ní neobejdeme nejenom v letních měsících, ale i během celého roku.

Ještě na začátku minulého století lednice představovaly luxus a mohli si je dovolit pouze bohatí lidé. Jejich cena se totiž rovnala částce, za kterou se daly pořídit dva automobily. A nutno dodat, že takové přístroje poskytovaly pouze základní chlazení. To dnes si můžeme oba typy přístrojů vybírat podle bezpočtu vlastností.

Pomoc na míru

Doba je rychlá. Sofistikovaný pomocník je tedy více než vítaný. To je také důvod, proč nám už dnes nestačí pouhý fakt, že lednice chladí, ale vyžadujeme ještě další benefity, které například zohlední fakt, že málokdo z nás má čas chodit každý den na nákup. Čerstvé potraviny se totiž po pár dnech v lednici netváří právě svěže. Proto výrobci přišli s technologií Multiairflow, která zajišťuje konstantní teplotu a proudění chladného vzduchu. Kupujete si hodně ovoce, zeleniny nebo sýrů? Pak je umístěte do nulové zóny, což je speciální oddělená chladicí přihrádka, ve které se dá teplota snížit na 0 °C a nastavit až 90% vlhkost. Za těchto podmínek nedochází k rozvoji nežádoucích organismů a potraviny vydrží dlouho čerstvé. Spotřeba energií je poměrně zásadní složkou v rozpočtu domácnosti. Snížit ji můžete i díky minimální energetické náročnosti lednice, která se označuje jako A+++. S lednicí bývá spojená jedna poměrně nepříjemná činnost, a sice odmrazování. Pokud se ho chcete zbavit jednou provždy, pořiďte si lednici s technologií No Frost, kdy cirkulace vzduchu zabezpečuje rovnoměrné rozdělení teploty. Díky tomuto procesu se snižuje také vlhkost a rovněž riziko námrazy. 

Podstatný je také vzhled

Co od lednice vyžadujeme, jsou funkce. Až po nich přichází vzhled, ovšem i ten je důležitý, tedy za předpokladu, že nehledáme tzv. vestavnou lednici. Tradiční jsou bílé přístroje, které dohánějí designové modely. Prodávají se nerezové varianty, pořídit si můžete chladničky s inoxovým povrchem. Pro ně hraje zejména fakt, že na nich nejsou příliš vidět otisky prstů. Pokud je povrch chladničky označený jako inox look, základ tvoří plast, který je nalakovaný stříbrnou barvou. Efektně vypadá lednice červená, černá, modrá nebo žlutá a vrací se i retro vzhled.

Vychytávky

Některé typy chladniček jsou opatřené automaty na vodu nebo led. Designovou lahůdku představuje obrazovka, která vás informuje o obsahu chladničky, aniž byste ji museli otevřít a zkontrolovat obsah. Klasické dvoukřídlé lednice mají poněkud širší „příbuzné“, americké ledničky, které jsou na trhu k dostání i pod označením side-by-side. Hodí se pro větší rodinu a rozhodně je třeba počítat i s tím, že systém otevírání této lednice zabere pořádný kus místa navíc. 

 

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Bosch, Candy, Philco

 

Se stoupající teplotou přichází sezóna chladu a mrazu Se stoupající teplotou přichází sezóna chladu a mrazu Se stoupající teplotou přichází sezóna chladu a mrazu
Prohlédnout galerii (6)

Podobné projekty