zpět

Jak proměnit dětský pokoj v ráj pro teenagera?

Čas utíká jako voda a vy zjišťujete, že váš potomek již nepotřebuje dětský pokoj plný hraček, nýbrž místnost, kde se mu bude nejenom dobře učit, ale i pobývat s přáteli. Proměňte jeho dětský pokoj tak dokonale, že i ve věčně kritickém puberťákovi vzbudíte vlnu obdivu.

Shoda je důležitá

Čím je vaše dítě starší, tím víc je třeba si uvědomit, že bez kompromisů to prostě nepůjde. Je tedy důležité, abyste se na každé změně domlouvali. Do větších úprav se rozhodně bez souhlasu vašeho dítěte nepouštějte.

Důležité je počítat i s tím, že sáhnete hlouběji do peněženky. Můžete se snažit ušetřit, jak chcete, ale pokud opravdu toužíte po tom, aby se vaše ratolest cítila v pokoji pohodlně, je potřeba v některých případech ustoupit a být velkorysý.

Stejně tak musíte svého teenagera přemluvit, že mít veškerý nábytek v černé barvě není šťastná volba. A že lepší variantou jsou neutrální barvy. Berte to tak, že ani vaše dítě nebude teenagerem věčně a jednou (snad) s ním opět bude rozumná řeč.

Originalita na prvním místě

Přestože je to občas velmi těžké, nepotlačujte osobnost svého dospívajícího dítěte za každou cenu. Umožněte mu, aby si své soukromí mohlo doladit podle svého vkusu. Jen se ho nenápadně zkuste nasměrovat ke vkusným a zároveň levnějším produktům, abyste příliš finančně nevykrváceli.

Důležité také je dopředu počítat i s variantou, že za pár měsíců přestanou být určité předměty pro teenagera atraktivní a budete pořizovat nové.

Pokud máte dostatek prostoru, dovolte mu zajímavé křeslo, které může čas od času vyměnit za povalování v posteli.

Nebraňte mu ani ve výrazném osvětlení, po kterém touží. Vám se to může zdát kýčovité, ale mládeži to může připadat stylové. Uklidněte se faktem, že vzhledem k věku vaší ratolesti už nebudete v jeho pokoji trávit tolik času jako dříve.

Tip na závěr

Vzhledem k tomu, že jste do rekonstrukce vložili znatelnou finanční částku, můžete žádat malé vyrovnání. Nechte teenagera, aby úklid ve své místnosti obstaral sám. Nejenom, že bude cítit, že prostor je opravdu jen jeho a vy mu nenarušujete soukromí, ale zároveň s úklidem odpadne starost vám. Pořiďte tedy věci, které nepotřebují speciální péči. Můžete si být totiž jisti, že té se zde nábytku a doplňkům určitě nedostane.

 

Christine Pölderlová

Jak proměnit dětský pokoj v ráj pro teenagera? Jak proměnit dětský pokoj v ráj pro teenagera? Jak proměnit dětský pokoj v ráj pro teenagera?
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty