zpět

Jak si zútulnit i velmi malý balkon? Inspirujte se s námi!

I malý balkonek vám může dělat velkou radost. Pro to, aby byl útulný a hezký není potřeba mnoho peněz ani času. Stačí pár drobností a z šedivého panelákového balkonu nebo z nudné malé terasy v patře domu může být stylové a veselé místo, kde se vám bude skvěle relaxovat.

Pohodlné sezení i ležení

Základem je místo k sezení, kde si užijete čerstvý vzduch i šálek kávy. Můžete zvolit menší zahradní nábytek, ale také si vytvořit nábytek z palet nebo ze starých bedýnek, které hezky natřete a opatříte polštářky. Fantazii se meze nekladou. Vyhrajte si s materiály a barvami.

Hodit se bude i stoleček nebo více odkládacích prostorů, které opět můžete vytvořit z palet, z bedýnek, ale i z dřevěných stoliček. I nábytek z plastu je vhodným řešením a patří k vybavení mnoha českých balkonů. Jeho nevýhodou je však nepěkný a nemoderní vzhled.

I to však lze vyřešit pomocí pěkných textilních potahů a podsedáků, které udělají z obyčejných plastových židlí hezká a pohodlná křesílka. A pokud bydlíte sami, můžete si na balkon umístit pouze stylovou ratanovou lenošku, kde se můžete opalovat, a malý stoleček na studený drink.

Vsaďte na doplňky

Bez doplňků je smutný nejen interiér vašeho domova, ale i váš balkonek. Vsaďte na několik k sobě ladících doplňků - svíčky, květiny, obrázky i sošky. Nebojte se ani koberečků, ale ujistěte se, že jsou vhodné pro venkovní použití nebo je umístěte na místa, kde na ně nebude pršet.

V rámci šetření prostoru na malém balkonku se porozhlédněte třeba po sadě květináčů, které jsou zavěšené nad sebou nebo se dají umístit na zábradlí. Pokud má váš balkon zábradlí, je to celkově další příležitost, jak získat místo, kam vystavit dekorace nebo si odložit skleničku vína. Dnes už existují poličky i stolečky, které se na něj dají umístit.

Markýza na balkon

Nepodceňujte stínění vašeho balkonku nebo malé terasy, protože všichni dobře víme, že na ostrém letním slunci je k nevydržení. Zde se bude hodit stylová markýza, která poskytne tolik potřebný stín, ale i hezky dotvoří celkovou atmosféru.

Pokud máte balkon na otevřeném místě, kde by nebyla markýza nijak chráněná, pak doporučujeme venkovní výsuvné kazetové markýzy. Tyto markýzy s kazetou, tedy s ochranným boxem, můžete zatáhnout do boxu a jsou zcela chráněny před všemi povětrnostními vlivy.

V případě, že se Váš balkon nachází třeba pod jiným balkonem a markýza by tak byla chráněná stropem, pak si můžete pořídit otevřenou markýzu, která je levnější.

Podobné projekty