zpět

Jak na stylový nábytek? Stačí pár palet a beden a všichni vám budou závidět

Toužíte po skutečně originálním nábytku? Pak máte dvě možnosti - buď jeho výrobu zadáte odborníkovi, nebo se do toho pustíte sami. Jako základní materiál vám mohou posloužit například dřevěné palety a bedny.

A kde sehnat materiál? Rozhodně není nutné pátrat po vyřazených starých kouscích, které obvykle musí projít nikterak snadným procesem čištění, aby je bylo vůbec možné použít k dalšímu zpracování. V hobby marketech se totiž dá sehnat kvalitní čisté dřevo, s nímž vám půjde výroba doslova od ruky.

Z čeho vycházet?

Poptávejte se po paletách na výrobu nábytku a po dřevěných bednách. Nábytkové palety jsou samozřejmě nepoužité a mají hoblovaný povrch. Dřevěné bedýnky jsou vyrobené z neošetřeného, neopracovaného smrkového nebo olšového dřeva. K nim budete potřebovat různé hranoly, prkna, ocelové trubky, spojovací nebo úhlové prvky. Podle zamýšleného výrobku pak krytky, patky nebo kolečka s brzdou.

Chybí vám zahradní pohovka?

Rozhodně si ji postavte, protože ta z palet bude zcela jiná a sousedi, kamarádi a známí vám ji budou jenom závidět. Základ tvoří broušená nábytková paleta, hranoly a dřevěné desky. Další paletu využijete jako sedací díl, pro boční opěradla dvě menší dřevěné desky a nakonec hranoly jako nohy pohovky. Samozřejmě na pohovce nesmí chybět kvalitní polstrování, které se dá koupit, ale také ušít. Nejlépe z voděodolné polyesterové textilie s výplní z drceného molitanu. 

Nehodil by se odkládací stolek?

Ten se hodí vždy. Obzvlášť, když je stabilní, pevný a s úložným prostorem. A navíc ho budete mít jenom vy. Buď ho můžete nechat stát na pevno, nebo mu přišroubujete kolečka a sobě tak ulehčíte manipulaci. Na celý výrobek vám budou stačit maximálně dvě dřevěné bedny.

Máte úložný prostor?

Ten totiž chybí v každé domácnosti. Takže taková pořádná komoda, pevná a variabilní, z velkých, středně velkých a malých bedýnek se rozhodně bude hodit. Celý finální výrobek si snadno přizpůsobíte podle vlastní kreativity a hlavně potřeby. Úložné regály a komody jsou vhodné na uschovávání věcí a perfektní jako originální designový prvek. Nábytek, který si vyrobíte sami, vytvoří dobrý dojem všude – na malém balkonu, velké terase i v obývacím pokoji.

 

Text: redakce

Foto: HornbachCZ, Pixabay

 

Jak na stylový nábytek? Stačí pár palet a beden a všichni vám budou závidět Jak na stylový nábytek? Stačí pár palet a beden a všichni vám budou závidět Jak na stylový nábytek? Stačí pár palet a beden a všichni vám budou závidět
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty