zpět

Televize v ložnici. Narušitel, nebo důležitá součást pokoje?

Tuto otázku doprovázejí nesmiřitelné spory, kdy jedna část populace nedá na televizi v ložnici dopustit a vyjmenuje hned několik důvodu, proč je důležitá, a druhá část vás stejně tak zarputile bude od televize v ložnici odrazovat.

Jak působí televize v ložnici na naše zdraví?

Argumentem proti může být skutečnost, že televize, stejně jako počítač a mobil, vyzařuje elektromagnetické vlny, které mají neblahý vliv na náš zdravotní stav. Z toho důvodu by ani jeden z těchto přístrojů v ložnici raději být neměl. Pro ale může hovořit fakt, že se s těmito přístroji stejně setkáváme dnes a denně, a pokud je nemáme v ložnici, ve většině případů na ně narazíme například v obývacím pokoji. Pak už televize v ložnici opravdu takovou paseku nenadělá.

Způsobuje televize v ložnici odcizení páru?

Televize v ložnici mnohdy zachrání i manželství. Nebo alespoň zamezí večerním hádkám. Představte si, že máte jen jednu jedinou televizi a váš partner se chce zrovna dívat na fotbalový zápas nebo romantický film. Prostě na něco jiného než vy. V tu chvíli je určitě dobré mít v domácnosti ještě jeden přístroj, díky němuž se v klidu podíváte na svůj oblíbený program a nemusíte se dohadovat, kdo dostane přednost. Ne každý má v bytě pracovnu, kam by se televize dala postavit. A tak přichází ke slovu ložnice.

Dalším argumentem „pro“ jsou chvíle, kdy se chcete dívat na televizi pozdě večer společně a nechcete skončit na gauči v obýváku. To jsou okamžiky k nezaplacení.

Tak co s tím?

Pokud jste skutečně citliví na elektromagnetické vlny, doporučujeme televizi do ložnici nepořizovat. Pak je tu ale možnost, že jste citliví spíše na program, který v televizi běží. To lze velmi snadno vyřešit vaším oblíbeným filmem na DVD.

Po důkladném zvážení všech pro a proti můžeme s klidným svědomím konstatovat, že televize v ložnici není až taková katastrofa, jak by se na první pohled mohlo zdát. K příjemnější a intimnější atmosféře, která do ložnice rozhodně patří, však lépe přispěje rádio či přehrávač s oblíbenou hudbou.

 

Christine Pölderlová

Televize v ložnici. Narušitel, nebo důležitá součást pokoje? Televize v ložnici. Narušitel, nebo důležitá součást pokoje?
Prohlédnout galerii (2)

Podobné projekty