zpět

Správné osvětlení ložnice pro vaši dokonalou relaxaci

Pro zdravý spánek je nejlepší naprosto temná místnost. Ovšem při probouzení či usínání trochu světla potřebujeme. Na osvětlení ložnice bychom si tedy měli dát opravdu záležet, protože by mělo navozovat pocit uvolnění a relaxace.

Lampička je základ

Na každém nočním stolu nesmí chybět lampička. Každý si totiž před spaním rád počte a i po probuzení je dobré mít po ruce zdroj světla. Osvětlení by mělo být jasné, ale zároveň by nemělo příliš oslňovat. Na trhu naleznete i lampičky, které svítí pouze jedním směrem, díky čemuž nebudíte vedle spícího partnera. Výbornou vychytávkou jsou dotykové lampičky, kde můžete regulovat intenzitu světla. Pokud se tedy v noci probudíte a potřebujete si posvítit, bude v tom případě lepší i ohleduplnější zvolit nižší intenzitu osvětlení než při čtení knihy před spaním.

Lustr, nebo stojací lampa?

Centrální svítidlo by mělo být tlumené. Pouze tak v místnosti navodíte příjemnou atmosféru a oči nebudou při přímém pohledu do světla drážděné. Lustr v ložnice ale není až takovou nutností. Pokud na něm vyloženě nelpíte, jako zdroj světla vám bohatě postačí stojací lampa.

Jestliže je vám ale líto lustr v ložnici nemít, zvolte příjemné měkké světlo. Ve specializované prodejně vám určitě rádi poradí, jaké se do ložnice nejlépe hodí.

Rolety

Je velmi příjemné, když nás ráno budí denní světlo. Naopak v noci se nám nejlépe spí ve větší tmě. Zkuste si tedy pořídit rolety, které pomocí tlačítka večer jednoduše stáhnete a k ránu s budíkem zase vytáhnete. Nechcete-li o víkendu v létě brzy vstávat, je to určitě skvělá varianta jak udržet v místnosti tmu co nejdéle.

Svíčky

Samozřejmě nejromantičtější variantou osvětlení v ložnici jsou svíčky. Je ale velmi nebezpečné ponechat je hořet bez dozoru. Pokud usneme dřív, než je stačíme sfouknout, zaděláváme si na malér. Řešením pak mohou být svíčky na baterky, které vypadají jako svíčky skutečné, ale není třeba se bát, že kvůli troše té romantiky lehne naše domácnost popelem. 

 

Christine Pölderlová

Správné osvětlení ložnice pro vaši dokonalou relaxaci Správné osvětlení ložnice pro vaši dokonalou relaxaci Správné osvětlení ložnice pro vaši dokonalou relaxaci
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty