zpět

Vnučka navrhla babičce koupelnu, která nemá chybu

Vybavení interiéru se proměňuje v čase. A obzvlášť v případě starších lidí je třeba brát ohledy také na jejich věk. A právě to byl jeden z důvodů, proč vnučka Pavla zařídila babičce Jaroslavě novou koupelnu.

Domek v Bohdalově, který je domovem tří generací Remsových, byl původně kovárnou. Při jedné z přestaveb, před téměř 50 lety, vznikla v přízemí i původní koupelna. Postupem času se žlutý obklad začínal rozpadat a z vany se paní Jaroslavě vstávalo čím dál hůř. Možná by se o rekonstrukci jenom uvažovalo, kdyby Pavla babičku nepřihlásila do soutěže s RAKO. Podařilo se a babička se nestačila divit, když jí vnučka ukázala vyhlášení soutěže s fotkou její vlastní koupelny.

Zkušenosti

Novou tvář koupelny totiž navrhla babičce sama vnučka, která má jako projektantka spoustu zkušeností. O vizualizaci prostoru se postarali v creativ shopu pořádající společnosti. Do malého prostoru bez okna byla vybrána série obkladaček CASA ve formátu 30 x 60 cm, která je svým jednoduchým stylem nadčasová a kombinace šedé a bílé malému prostoru, postrádajícímu přirozené světlo, lichotí. Horizontální formát pomáhá opticky snížit strop a koupelnu rozšířit. S obkladem ladí i velkoformátové (60 x 60 cm) šedo-béžové dlaždice Trend na podlaze. Kromě obkladů stačila výhra i na stavební chemii RAKO SYSTEM.

Až na cihlu

Rekonstrukci Remsovi pojali opravdu kompletně a prostor „odstrojili“ až na cihlu. V koupelně jsou tak zcela nové rozvody vody a elektřiny. Vanu nahradil jednoduchý sprchový kout bez vaničky, který pro sebe získal celou šíři koupelny. Babičce nabízí pohodlný vstup i pohyb při sprchování, a vešlo se sem také sedátko. Podlaha je vyspádovaná, se sprchovým žlabem. Dlažbu vnučka protáhla do celé koupelny, díky čemuž vznikl optický dojem z většího prostoru, než ve skutečnosti je. Tomu napomohla i velká skleněná plocha vstupních dveří. I když měla paní Jaroslava obavy z tohoto řešení sprchového koutku, především tedy z odtokových žlábků, dnes je s ním moc spokojená. Nejenom že voda zůstává, kde má, ale také se sprchový kout s dlaždicemi na dně sprchy velmi snadno udržuje. S pomocí keramické mozaiky 5 x 5 cm vznikla i praktická vyzděná nika, kam lze odkládat mýdla a šampony.

Nábytek

Praktický nábytek plně odpovídá nejenom potřebám koupelny, ale také její uživatelky. Skříňky navrhla vnučka Pavla a vyrobil soused, šikovný truhlář. Paní Jaroslava si po rekonstrukci pořádně oddychla a z celého výsledku má ohromnou radost. A i když je to koupelna „jen o trošku větší než záchod“, jak říkal se smíchem při práci zedník, babička je z ní nadšená. O tom, že se povedla a líbí se i dětem, svědčí fakt, že se k ní rád občas zaběhne vysprchovat i syn nebo vnoučata.

Připravila: Lucie Pilátová

Podklady: RAKO

Foto: Tomáš Dittrich pro RAKO


 


 


 

Vnučka navrhla babičce koupelnu, která nemá chybu Vnučka navrhla babičce koupelnu, která nemá chybu Vnučka navrhla babičce koupelnu, která nemá chybu
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty