zpět

Splněný sen každé ženy? Holčičí pokoj pro velké holky …

Komu by se nelíbilo mít pokoj jen pro sebe. Místo, kam můžete uniknout před dětmi, partnerem, kde si můžete v klidu číst, anebo se věnovat rukodělným zálibám, aniž by vás při této bohulibé činnosti někdo rušil.

A to nemluvě o tom, že si takové místo konečně můžete zařídit výhradně podle svých představ. Jak známo, společné bydlení stojí na ústupcích. Jednomu se líbí tohle, druhému zase něco jiného. V „holčičím pokoji“ se nikdo nebude posmívat kytičkovaným závěsům, hromadě polštářků nebo háčkovaným dečkám. Ani se rozčilovat, že se všude válí rozpletené či rozešité módní kreace, případně látky, vlny, jehly nebo jiné tvůrčí potřeby. 

Mužům vstup zakázán

A nejenom jim. Taky dětem, příbuzným a domácím mazlíčkům. Není totiž od věci si alespoň jednou denně užít klid v prostoru, který je jenom náš. Co by v něm nemělo chybět, aby byl dostatečně pohodlný? Jednoznačně postel, nebo alespoň pohodlný rozkládací gauč. Plocha, na kterou se můžete natáhnout, se hodí nejenom při odpočinku a třeba čtení knihy, ale také jako „krizové“ lůžko, když partner chrápe, případně prská bacily apod. Rozhodně tu využijete pracovní stůl s židlí. Nakolik sofistikovaný typ zvolíte, bude záležet na dané činnosti. Každodenní vysedávání u šití, malování nebo jiného podobného koníčku si rozhodně zaslouží kvalitní ergonomické vybavení. Do kategorie holčičího vybavení patří toaletní stolek se zrcadlem, u kterého se ráno v klidu nalíčíte bez zbytečných poznámek zbytku rodiny o zdržování a ztrátě času.

Když je místa dost

Mít pro sebe jednu místnost je v dnešních bytových podmínkách tak trochu luxus. Pokud se podaří vyšetřit prostor, většinou nebývá příliš velký. Nicméně vhodný či zajímavý půdorys může například nabídnout umístění vestavěných skříní, protože jak známo, žádná žena jich nikdy nemá dost. Je rozhodně fajn mít po ruce oblíbenou knihu, a tedy alespoň malou knihovnu, kam si uložíte svůj oblíbený žánr. A jestli se najde ještě malý kousek místa, postavte tam křeslo s podnožkou, ve kterém se tak báječně rozjímá.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: IKEA, Westwing

 

 

Splněný sen každé ženy? Holčičí pokoj pro velké holky … Splněný sen každé ženy? Holčičí pokoj pro velké holky … Splněný sen každé ženy? Holčičí pokoj pro velké holky …
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty