zpět

Pohodlně se usaďte, vybíráme tu správnou sedací soupravu

Ať už přichází návštěva nebo chceme jen pohodlně vegetit s rodinou po práci, shodneme se na tom, že místo činu je obývací pokoj. A dominantou každého obývacího pokoje je sedací souprava. Jak ale vybrat tu pravou?

Důležité je uvědomit si, k jakému účelu má sedací souprava sloužit. Pokud v bytě bydlí pouze dvě osoby a souprava bude využívána opravdu jen k posezení či občasnému polehávání, není až tak zásadní její velikost. Máme-li však velkou rodinu a obývací pokoj využíváme zároveň i jako místo k přespání, je důležité vybrat větší typ s možností rozložení a nejlépe i s úložným prostorem navíc.

V tomto případě doporučujeme na sedací soupravě nešetřit. Jelikož bude mít souprava více využití, je potřeba, aby konstrukce byla pevná a kvalitní. Potom vám může vydržet několik let a ušetřit další investici.

Dalším důležitým parametrem by měl být design. Vezměte v potaz, do jakého stylu máte laděný zbytek obývacího pokoje a v souladu s tím vyberte odpovídající typ. Jak již bylo zmíněno, sedací souprava je srdcem celého obývacího pokoje a rozhodně by kromě pohodlí měla zaručit i to, že se vám za pár týdnů neokouká, případně že neusoudíte, že se vám do interiéru vlastně vůbec nehodí. V tom případě by se ukázalo, že jste zbytečně vyhodili nemalé peníze.

Největší dilema ovšem nastává při výběru materiálu, jímž je sedačka potažena. Jaké tedy máme při výběru možnosti?

Sedací soupravy potažené látkou

Hodí se v podstatě do každého interiéru. Látkové potahy se podle hustoty vlákna dělí do několika kategorií. Pokud máte dům či byt plný dětí, je vhodný potah s teflonovu úpravou, který je odolný vůči rozlitým tekutinám. Výhodou také je, že se látka jen tak neodře. Vlastníte-li domácí zvířátko, zvolte raději hladký materiál Antara, který snese i nějaký ten škrábanec. U látky s hrubším vláknem se drápek snadno zachytí a naruší tak nejenom strukturu látky, ale i celkový vzhled sedací soupravy.

Sedací soupravy potažené ekokůží

Tento typ materiálů je vyroben z rozdrcených zbytků hovězí kůže, která se dobarví, nanese se na látkový potah a slisuje. Jeho cena je nižší než u sedacích souprav z pravé kůže. Na první pohled sice naše oko nepozná rozdíl, nicméně co se týče životnosti, ekokůže nevydrží moc dlouho. Vzhledem k tomu, že by mohla být narušena struktura potahu, nedoporučuje se čistit vodou.

Sedací souprava potažená kůží

Pomyslné žezlo mezi potahy drží samozřejmě pravá hovězí kůže. Je velmi kvalitní a dobře se udržuje. I přesto, že kožená sedačka má stále určitě punc luxusu, v dnešní době její cena není úplně závratná a neprovětrá vaši peněženku tak, jak si možná myslíte.

Ať už si ale vyberete jakýkoliv typ potahu, myslete na to, že to budete vy, kdo bude mít sedací soupravu každý den na očích a bude na ní pravidelně sedávat. Proto si sice v obchodě nechte poradit od profesionála, nicméně nepotlačujte svůj instinkt a vkus, který by měl v tomto případě hrát zásadní roli.

 

Christine Pölderlová

 

Pohodlně se usaďte, vybíráme tu správnou sedací soupravu Pohodlně se usaďte, vybíráme tu správnou sedací soupravu Pohodlně se usaďte, vybíráme tu správnou sedací soupravu
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty