Pro bezpečný domov je třeba něco udělat. A to zejména v domácnosti s malými dětmi, na které číhají nástrahy doslova na každém kroku. K nejčastějším úrazům dochází při střetu se skleněnými plochami.
At už se jedná o prosklené dveře, stoly, stěny nebo skříňky, pokud jimi dítě propadne, následky mohou být fatální. Přitom k zabezpečení takových skleněných ploch pomůže zcela jednoduchá, a především dostupná ochrana v podobě speciální fólie, která neochrání pouze skleněné předměty, ale současně zabezpečí prosklené okenní tabule či balkonové dveře proti vniknutí zlodějů. A jakou fólii vybrat?
Ochranné fólie na sklo
Tento typ fólií je určen především k ochraně zdraví. Úrazy způsobené rozbitým sklem totiž patří v domácnosti k těm nejzávažnějším a ochranné fólie riziko zranění o rozbité střepy téměř stoprocentně eliminují. Fólie sice nemusí vždy zcela zabránit rozbití skleněné plochy, ale zcela jistě zabrání jejímu vysypání z rámu a střepům. Při nárazu se vytvoří pouze pavučina, nicméně sklo drží stále pohromadě. Další zásadní výhodou ochranné fólie je to, že zadrží minimálně 97 % UV záření. Ochranné fólie se instalují dodatečně bez nutnosti demontáže skla. Jsou určeny na vnitřní stranu skla z interiéru a mají zdvojenou protiotěrovou vrstvu, která je chrání před poškrábáním.
Bezpečnostní fólie na sklo
Bezpečnostní fólie se používají zejména pro ochranu skleněných ploch, a to nejen oken, ale také balkonových či francouzských dveří. Uplatnění najdou jak v přízemních bytech a rodinných domcích, tak všude tam, kde hrozí nebezpečí vloupání, či jiné možnosti poškození skleněné plochy. Důležité je to, že na skle nejsou vidět, takže nemění vzhled objektu a zbytečně neupoutávají pozornost. Kromě toho ale tento typ fólií chrání před přírodními pohromami, jako je například krupobití či vichřice, hodí se i pro střešní okna, kde zabrání nebezpečí poranění, vyplavení a zničení interiéru.
Připravila: redakce
Foto: Pučálka, Next