zpět

Pro koho jsou vhodné služby interiérového designera?

Řada z nás bere zařizování bytu či domu jako intimní záležitost, do níž mají právo mluvit pouze členové domácnosti. I to je důvod, proč stále málo lidí využívá služby interiérových designerů. Je to ale důvod správný?

Dalším je ten, že bychom mu za to museli zaplatit. A to se nám nechce. Proč taky, když si nábytek i bytové doplňky zvládneme vybrat sami.

Jenže výběrem nábytku to nekončí - prostor je třeba zařizovat smysluplně. Opomenutí některých, pro laika zdánlivě nepodstatných detailů může totiž ve výsledku způsobit problémy, které vyústí v opakované předělávání bytu, což znamená i další vynaložené peníze.

Není šetření jako šetření

Jsou lidé, kteří berou zařizování bytu jako svůj koníček. Tedy ve svých znalostech jdou do hloubky a vyznají se nejenom v tom, co je hezké, ale i v tom, na co by si měli dát pozor a co zohlednit. Mají přehled o materiálech, umí kombinovat a tak trochu předvídat, protože i o tom práce designera je. V takovém případě by jim nejspíš profesionál uznale poblahopřál. Jenže existují i tací, kteří sice tuší, co se jim líbí, ale zcela postrádají výše uvedené schopnosti. Takže si například pořídí nábytek, který se jim nevejde do bytu, protože je ho zkrátka moc, vyberou si hezkou barvu sedací soupravy, ale už jim nedojde, že by měla ladit i s podlahou. A to nemluvě o větších problémech jako je situování jednotlivých místností, chybějící toaleta v patře, nedostatek úložných prostor a podobně.  Výsledkem je skutečnost, že sice ušetřili za rady odborníka, ale budou platit za chyby, kterých se svou neznalostí dopustili.

Co čekat od profesionála?

Rozhodně neplatí, že by designer zařizoval váš byt podle svých představ. Nejenom, že do návrhu zohlední vaše přání a navrhne případná vylepšení, ale bude rovněž brát na zřetel funkčnost celého interiéru. Odborník by měl také vycházet z vašich finančních možností. Výsledkem jeho práce pak je kompletně připravená vizualizace budoucích prostor se všemi detaily - od nábytku, přes doplňky až po barvy či osvětlení. K ní by měl připojit seznam vybavení a kontaktů, kde je lze nakoupit. Nicméně designeři jdou obvykle ještě dál a finální realizaci provádějí sami, tedy ve spolupráci s vlastními dodavateli služeb i produktů. Pro vás tato služba znamená další výhodu, a to nejenom ve smyslu uspoření času a starostí se sháněním konkrétních věcí, ale také finanční úsporu, která může být například u zařizování kompletního interiéru výrazná.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Shutterstock

Pro koho jsou vhodné služby interiérového designera? Pro koho jsou vhodné služby interiérového designera? Pro koho jsou vhodné služby interiérového designera?
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty