zpět

Společné stolování sbližuje. Víme, jak ho zvládnete i při nedostatku času

Stíháte si v pracovním týdnu posedět s rodinou třeba u večeře? Ne? Děláte chybu, protože společné stolování představuje velmi důležitý socializační prvek. A se správnými pomocníky ho zvládnete jedna dvě.

Zkoušeli jste se někdy zamyslet nad tím, kolik času denně trávíte se svojí rodinou? V dnešní uspěchané době ho nejspíš moc nebude. Přesto se dá vždy najít chvilka na malé posezení. A když ne v týdnu, tak alespoň o víkendu. Ideální příležitostí je společné jídlo. Pokud právě teď namítáte, že si z časových důvodů nemůžete dovolit vyvářet, pak vězte, že s šikovnými kuchyňskými pomocníky tahle činnost bude hračka i pro uspěchané kuchaře.

Nejlepší start do nového dne...

… je pořádná snídaně. Dospělí ocení dobrý toast nebo panini s šunkou, sýrem, děti si rády pochutnají na waflích s ovocem. Přijde vám, že je toho vaření moc, a navíc se spoustou nádobí? Naopak. Všechny tyto a ještě další pochoutky zvládnete s jedním přístrojem. Multifunkční sendvičovač ovšem poslouží i jako gril, k některým typům se dají přikoupit speciální plotýnky, které rozšíří vaše menu například o palačinky nebo lívance. A pokud jde o údržbu, nečekejte nic složitého, protože pečicí desky se obvykle dají snadno umýt v myčce.

Jak na rychlý oběd?

Na chatě či chalupě se nikomu příliš nechce o víkendu nebo dovolené vyvářet. Nejenom pro víkendové vaření se proto bude hodit automatický tlakový hrnec, ve kterém uvaříte podstatně rychleji než v klasickém hrnci, ovšem jídlo si přitom zachová živiny i autentickou chuť. Moderní hrnce obvykle nabízejí řadu programů. Samozřejmostí jsou funkce jako plánování startu vaření či udržení teploty připravovaného pokrmu. V minulosti vařit v takovém hrnci občas bývalo tak trochu na vlastní riziko. To už ale dnes neplatí, protože jsou vybaveny například tlačítkem pro uvolnění tlaku, takže vaše ruce budou v bezpečí před horkou párou. Dalším skvělým pomocníkem jsou multifunkční hrnce, ve kterých uvaříte maso, zeleninu, ale také připravíte koláče nebo dorty. Tyto přístroje navíc disponují řadou chytrých funkcí zjednodušujících přípravu jídla na minimum a současně šetřících čas.

Večeře z grilu

Grilované dobroty se zeleninovým salátem představují ideální zdravou večeři, která je hotová opravdu rychle. Tedy za předpokladu, že si vyberete vhodný gril. Existují přístroje s unikátní technologií na bázi automatického senzoru, který dokáže sám změřit tloušťku masa a nastaví správnou teplotu a délku grilování. Počet integrovaných programů obvykle umožňuje vybírat z různých variant přípravy pokrmů - od hovězích burgerů, přes kuřecí či hovězí steaky až po ryby. Pohlídejte si jednu důležitou vychytávku, a sice speciální displej, který změní barvu podle toho, v jakém stádu pečení maso zrovna je, takže ho nemusíte složitě hlídat. Další výhodou je, že všechny odnímatelné součásti těchto moderních přístrojů se dají mýt v myčce, takže finální úklid budete mít téměř bez práce. 

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: TEFAL, CATLER

Společné stolování sbližuje. Víme, jak ho zvládnete i při nedostatku času Společné stolování sbližuje. Víme, jak ho zvládnete i při nedostatku času Společné stolování sbližuje. Víme, jak ho zvládnete i při nedostatku času
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty