zpět

Hledáte hezký a odolný zahradní nábytek? Vsaďte na umělý ratan

Každý, kdo žije od jara na zahradě nebo terase, se neobejde bez zahradního nábytku. Jak si ale vybrat ten správný? Kromě toho, že by se nám měl líbit, měl by mít i pár důležitých vlastností.

Pro výběr zahradního nábytku je zásadním faktorem odolnost vůči vlivům počasí. Nikomu se přece nechce ho za sebemenší letní přeháňky uklízet. Kromě toho by měl být takový nábytek lehký, protože s ním budete častěji manipulovat než s klasickým, a samozřejmě skladný, což je důležité pro úklid na zimu. A právě takové vlastnosti nabízí umělý ratan.

Oblíbený materiál

Umělý ratan vyniká ještě jednou vlastností. Designově se dá srovnat s přírodní variantou. Ovšem na rozdíl od ní je mnohem všestrannější, protože ho můžete umístit nejenom na kryté stanoviště, ale i na zahradu či nezastřešenou terasu, protože je prakticky nezničitelný.

Nesporné výhody

Už jsme zmínili, že umělý ratan je téměř k nerozeznání od přírodního, jenže na rozdíl od něj se vyrábí ve všech možných odstínech. Na zahradě nebo terase ho můžete klidně nechat po celý rok, jelikož spolehlivě odolává UV záření, tedy nebledne, a také dešti, mrazu a plísním. Velmi dobře se udržuje, nevyžaduje žádnou speciální péči. Vlastně ho stačí pouze otírat vlhkým hadříkem. Díky lehké konstrukci ho kamkoli přemístí i křehká žena. Je také dobré vědět, že umělý ratan je stoprocentně recyklovatelný.

Pohoda za všech okolností

Umělý ratan je sám o sobě vysoce pohodlný. Ještě pohodlnější ale bude s měkkými podsedáky, které se obvykle prodávají ve voděodolné variantě, takže je po dešťové přeháňce stačí jen otřít suchým hadříkem. Venkovní látky jsou odolné i vůči nečistotám a případné nehody tak snadno odstraníte vlhkou houbičkou s trochou saponátu.

Nábytek z umělého ratanu je k dostání ve spoustě modifikací, takže si v podstatě můžete vytvořit jakýkoli prostor, který potřebujete, ať už je to jídelna pod modrým nebem, společenský koutek, anebo místo k nikým nerušenému odpočinku. Některé nábytkové moduly jsou také multifunkční, a tedy vhodné do jakkoli velkého prostoru, aniž by ubíraly uživatelům cokoli z příjemného pohodlí.

Připravila: Lucie Pilátová

Foto: Bonami

 

Hledáte hezký a odolný zahradní nábytek? Vsaďte na umělý ratan Hledáte hezký a odolný zahradní nábytek? Vsaďte na umělý ratan Hledáte hezký a odolný zahradní nábytek? Vsaďte na umělý ratan
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty