zpět

Nenechte si ujít návštěvu vzorového bytu ve stylu digitální romantiky

Po více než deseti letech bude v rámci souběhu jarních veletrhů o bydlení, který letos probíhá v PVA EXPO v pražských Letňanech ve dnech 21. až 24. 3., k vidění reálný byt. Co všechno vás v něm čeká a kde ho najdete?

Nejprve je třeba říci, že se jedná o reálnou ukázku moderního, praktického a ergonomického bydlení v měřítku 1:1, která si klade za cíl inspirovat nejenom širokou laickou, ale i odbornou veřejnost. Návštěvníci zde najdou nápady jak sladit materiály, barvy a doplňky dle jednoho přesně daného konceptu. Právě nekoncepční zařizování interiérů je podle autorky projektu, interiérové designérky Ivy Bastlové, jedním z našich nejčastějších prohřešků.

Digitální romantika

Ústředním tématem expozice Vzorový byt je „digitální romantika“. Co si pod tím představit? Jednak zajímavé materiály, které se zde objeví, tj. lamináty, kovolamináty, ale také digitální tisk v mnoha podobách nebo moderní kování. Zároveň půjde o kombinaci pastelových barev s akcentem zlaté a černé, jež působí luxusně, současně však útulně a přívětivě. Cílem není sterilita ani futurismus, ale domácí pohoda spojená s elegancí.

Co si „odnesete“

Na expozici nepůjde pouze o barvy, materiály a jejich vzájemné kombinace. Pomocí informačního systému se dozvíte, na co si dát pozor při zařizování, jak zařídit byt ergonomicky a jaké vychytávky a detaily byste neměli opomenout. Pro návštěvníky bude připravena stejnojmenná publikace s řadou informací a tipů na zařizování.

Designérka Iva Bastlová při svých realizacích velmi často využívá českou zakázkovou výrobu a touto cestou se vydává i projekt vzorového bytu. Ráda by totiž nejenom návštěvníkům veletrhu ukázala, jak lze pracovat s kvalitními materiály, prvky a českými výrobci, a to nejenom v oblasti nábytku, ale také čalounění. „Výroba na zakázku nabízí nespočet možností a dává designérovi široké pole působnosti. To umožňuje vytvořit interiér na míru zákazníkovi i konkrétnímu prostoru,“ říká Iva Bastlová.  

Kam na návštěvu?

Vzorový byt, který se rozkládá na ploše 90 metrů čtverečních ve vstupní hale č. 2, je součástí 8. výběrového veletrhu interiérového designu Design Shaker. Ten spolu s veletrhy FOR HABITAT, Bydlení, nové projekty, FOR INTERIOR, FOR GARDEN a Světlo v architektuře probíhá v PVA EXPO Letňany od 21. do 24. března. Více informací o vzorovém bytě najdete zde: Vzorový byt.cz

Připravila: Lucie Pilátová

Vizualizace: Jakub Komárek

Nenechte si ujít návštěvu vzorového bytu ve stylu digitální romantiky Nenechte si ujít návštěvu vzorového bytu ve stylu digitální romantiky Nenechte si ujít návštěvu vzorového bytu ve stylu digitální romantiky
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty