zpět

Máte doma pískované sklo? A víte, jak o něj správně pečovat?

Sklo v interiéru vyžaduje nejenom častou, ale především velmi opatrnou péči. Údržba pískovaného skla se navíc liší od té, kterou aplikujeme na skla klasická.

Vyzkoušejte pár osvědčených fíglů, které vám dopomohou ke stále krásnému pískovanému sklu, aniž by ho přitom poškodili. A rozhodně zapomeňte na to, že pískované sklo vyčistíte lihovými přípravky, hadříkem s drsným povrchem nebo houbičkou na mytí. Pokud totiž narušíte pískovanou plochu, neexistuje způsob, jak ji znovu obnovit.

Voda

Pískované sklo umývejte pouze čistou teplou vodou. Jestliže máte pocit, že by to chtělo trochu víc, přidejte do vody jen velmi malé množství běžně používaného přípravku na nádobí. Ovšem pozor, voda nesmí v žádném případě výrazně pěnit!

Na sklo používejte minimální množství vody, stačí pouze navlhčený hadřík. Pokud to s vodou přeženete, sklo bude dlouho schnout a vytvoří se na něm mapy a vy můžete s čistěním začít znovu.

Materiál na umývání

Zapomeňte na stará trička, utěrky a jiné hadříky vyřazené pro domácí úklid, nebo si alespoň vyberte takové, které nepouštějí ani barvu, ani vlákna. Ideální je tzv. švédská utěrka, popřípadě houbička bez drsného povrchu.  

Jak umývat?

I kdyby se na pískovaném skle objevil sebemenší flíček, je nutné tento typ skel omývat celoplošně. Důvod je jednoduchý, setřete tak i sebemenší mapy a docílíte stoprocentního efektu. Jakmile budete s čištěním u konce, sklo vždy vytřete do sucha - opět k tomu zvolte kvalitní hadřík, který vám sklo ani neobarví, ani nezanese nepěknými chloupky.

Připravila: redakce

Foto: Shutterstock

Máte doma pískované sklo? A víte, jak o něj správně pečovat? Máte doma pískované sklo? A víte, jak o něj správně pečovat? Máte doma pískované sklo? A víte, jak o něj správně pečovat?
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty