zpět

Co se nosí v kuchyních nejen během léta?

Netrávíte-li celé léto na chalupě či dovolené v zahraničí, je tento čas ideálním obdobím pro rekonstrukci v interiéru. Kuchyni nevyjímaje. Jak ji ale pojmout, aby dopadlo tak, jak si představujete.

Nabízí se praktičnost, což je v kuchyni přednost. Ale co ji navíc okořenit špetkou trendy designového pojetí, aby prostor získal šmrnc? Koncepce moderních kuchyní jsou čím dál více propojené s ostatním obývacím prostorem, a to nejenom otevřeným pojetím, ale i designem, který zvolna stírá rozdíl mezi pracovní a odpočinkovou zónou. Trendy pro letošní rok představili výrobci kuchyňského nábytku už na veletrhu Imm Cologne v Kolíně nad Rýnem, ale obzvlášť pro letní období nebude marné si je zopakovat.

Vláda barev

Směr kuchyním udávají pastelové barvy. Objevují se odstíny jemně žluté, ledově modré, pudrově růžové v kombinaci s bílou a černou. Vysoce módní jsou metalické odstíny kuchyňských nábytkových modulů. Jednotlivé barvy i odstíny se vzájemně kombinují tak, aby vznikl soulad, případně jemný kontrast, který kuchyni oživí a rozbije monochromatičnost jedné barvy. Vhodně vybranými pastely navodíte v kuchyňském interiéru nejenom dokonale nadčasovou atmosféru, ale například žlutou či oranžovou podpoříte chuť k jídlu. Sytost barevných tónů vám pomůže potlačit i disproporce místnosti.

Čisté linie

Moderní kuchyně se vyznačují čistými liniemi, které pohledově neruší, jsou jednoduché, elegantní a opět nadčasové. Tomu nahrává i bezúchytkové otevírání. Trochu jinak je tomu u rustikálních kuchyní v takzvaném landhaus

Vychytané funkce

Podoba kuchyní už není pevně daná, a to díky mobilním prvkům, s nimiž lze sestavit kuchyni odpovídající nejrůznějším potřebám. V útrobách schovávají sofistikované úložné systémy, které pojmou velké množství potravin, nádobí a dalších kuchyňských potřeb. Nejenom ve skříňkách, ale i na pracovní ploše se objevuje efektní i praktické LED podsvícení, díky němuž už nic nepřehlédnete.

Text: Emma Hildová, foto: DEHO, Schueller

Co se nosí v kuchyních nejen během léta? Co se nosí v kuchyních nejen během léta? Co se nosí v kuchyních nejen během léta?
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty