zpět

Jak rychle a levně opravit kuchyňskou linku?

Pořízení nové kuchyňské linky včetně spotřebičů není zrovna levnou záležitostí. Samozřejmě záleží i na vaší náročnosti a představě, čím vším by měla kuchyně oplývat. Pokud jste ale s původní linkou v podstatě spokojeni a jsou na ní pouze znát léta, po která vám slouží, jistě oceníte několik tipů na to jak ji trochu omladit.

Jestliže hledáte opravdu rychlé řešení, kdy téměř lusknutím prstů získáte novou kuchyni jako ze škatulky, existují tři varianty. Všechny jsou velice jednoduché a zvládne je opravdu každý. Navíc udělají s vaší kuchyní divy. Stačí si jen vybrat podle svých požadavků, schopností a vkusu.

První možností je výměna dvířek a obkladů, kdy ponecháte pouze korpus kuchyňské linky. Další variantou je použití samolepicí fólie, což určitě nadchne především kreativce. Pokud potřebujete dát jiný vzhled dřevěné kuchyňské lince na chalupě, není nic jednoduššího než ji opatřit novým nátěrem.

V případě výměny dvířek, které je třeba si pořádně vyměřit, si v obchodě určitě nechte poradit s výběrem materiálu, který bude pro vaši renovovanou linku nejvhodnější. Pokud máte doma šikovného kutila, bude pro něj pak výměna dvířek hračkou.

Výměna dvířek

Kuchyňská linka je částí bytu, kterou zase tak často neměníme - v průměru za život vystřídáme dvě až tři. Ale s přibývajícími léty se mění náš vkus a pohled na věc. Mladí lidé volí výrazné barvy a určitě vás nepřekvapí, když je jejich kuchyně výrazně červená či zelená. Rodina s dětmi už má jiné priority. Potřebuje takovou kuchyňskou linku, na které nejsou až tak vidět nečistoty a je lehce omyvatelná. Staršímu páru pak většinou postačí menší kuchyně, nejlépe v tlumenějších barvách. Právě proto neprohloupíte, pokud již u první kuchyně zvolíte velmi kvalitní korpus, u kterého můžete měnit dvířka dle potřeby.

Nová kuchyně za jeden den

Pokud bydlíte v pronajatém bytě, určitě se vám do větších zásahů a renovací moc nechce. A to především kvůli časové a finanční investici, kterou byste vložili do bytu, který není váš. Vzhledem k rapidnímu vzestupu popularity tapet na trhu naleznete i velké množství tapet určených právě k polepení různých povrchů. K realizaci vám postačí pouze ostré nůžky, pravítko, obyčejná tužka a měkký hadřík na uhlazení povrchu. Během jediného dne tak můžete mít kuchyni s novým designem, kde se jistě bude báječně vařit.

Dopřejte dřevu nový kabát

Pokud vlastníte dřevěnou kuchyni a zvolíte poslední variantu, tedy rozhodnete se dřevo přetřít novou barvou, věřte, že výsledek bude stát za to. Zvlášť, pokud je kuchyně součástí chalupy, v níž bude nově natřená kuchyně dominantou celého prostoru.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, určit neprohloupíte. Investice bude minimální a vám tak zbude čas i finance na další věci.

 

 Christine Pölderlová

Jak rychle a levně opravit kuchyňskou linku? Jak rychle a levně opravit kuchyňskou linku? Jak rychle a levně opravit kuchyňskou linku?
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty