zpět

Kuchyňský ostrůvek jako praktický přepych

Propojení obývacího pokoje s kuchyní je dnes velmi populární. Mnoho lidí proto volí kuchyňský ostrůvek, který tyto dvě místnosti chytře opticky rozdělí a zároveň je velmi praktický. Nejenom že díky němu získáte další prostor navíc, ale ještě z něj můžete udělat malý bar, kde si v klidu sníte svačinu nebo vypijete ranní kávu.

Vše si naplánujte

Toužíte-li po plně funkčním kuchyňském ostrůvku, je nezbytné jeho vybudování naplánovat už při rekonstrukci nebo výstavbě. Do hotové kuchyně je totiž velmi těžké kuchyňský ostrůvek začlenit, protože je nutné k němu přivést potřebné elektrické kabely, plyn a vodovodní i odpadní potrubí.

Pokud po něm opravdu toužíte a jste kvůli němu ochotni přistoupit na kompromis, můžete ostrůvek použít jen jako odkládací plochu, která disponuje pouze šuplíky a úložným prostorem.

Jen varná deska s dřezem nestačí

Při plánování kuchyňského ostrůvku myslete především na jeho funkčnost. Pokud byste na něj chtěli umístit varnou desku, nezapomeňte na digestoř. V takovém případě ale budete muset zvolit designový kousek místo klasického odsavače par.

Do ostrůvku si nechte zabudovat i dostatečné množství elektrických zásuvek. Budou se vám hodit na zapojení různých mixerů, šlehačů a dalších spotřebičů.

Několik užitečných informací

Kolem ostrůvku není třeba mnoho místa. Stačí, abyste pohodlně prošli. Co je ale velmi důležité, to je prostor mezi ostrůvkem a kuchyňskou linkou. Odborníci radí, abyste počítali s více než jedním metrem. Možná se to zdá příliš, ale pokud si fungování v kuchyni vyzkoušíte v praxi, zjistíte, že je tato vzdálenost opravdu potřeba. Počítejte s tím, že budete vysouvat šuplíky a naproti zase otevřete lednici. V tu chvíli oceníte, že vám zbyl prostor k pohodlnému pohybu.

Kuchyňský ostrůvek je výhodný i finančně. Pokud si při rekonstrukci či výstavbě kuchyně všechno včas a s rozmyslem naplánujete, konečná částka se už nebude nijak výrazně lišit.

 

Christine Pölderlová

 

Kuchyňský ostrůvek jako praktický přepych Kuchyňský ostrůvek jako praktický přepych Kuchyňský ostrůvek jako praktický přepych
Prohlédnout galerii (4)

Podobné projekty