Pokud vlastníte dům nebo restauraci s terasou, rozhodně se neobejdete bez venkovního topení, které vám umožní užít si pobyt venku na maximum i za těch nejchladnějších dní a nocí. Ať se chcete s přáteli pobavit doma na zahradě, nebo si přejete, aby hosté mohli ve venkovním prostoru vašeho baru či restaurace posedět i na podzim, v zimě a zkraje jara, stane se venkovní topné těleso vaším věrným přítelem.
Vytápění terasy (ať už domácí nebo restaurační) prodlouží její využitelnost na celoroční provoz nebo alespoň o pár měsíců navíc. Venkovní vytápění ohřívadly, co vypadají podobně jako lampy, je praktické i estetické. V dnešní době navíc můžete vybírat z mnoha různých stylů, designů, velikostí a dokonce i způsobů vytápění, čili si můžete vybrat, jaké palivo je pro vás nejvýhodnější.
Elektrika nebo plyn?
Venkovní ohřívače využívající plyn (propan butan), nebo elektřinu jsou k dispozici v přenosných modelech, také ve stojných, stojacích, závěsných, stropních nebo i nástěnných. Venkovní topidla na zemní plyn jsou o něco těžší a robustnější, proto jsou k dostání v provedení stojacím, zapuštěném nebo závěsném.
Absolutně bezpečný provoz
Ačkoliv laika by jistě napadl opak, každý, kdo se v tematice venkovních topidel orientuje, ví, že se jedná o průkopníky v zavádění bezpečnostních norem.
Neprodukují totiž otevřený plamen a jejich základna proto zůstává chladná na dotek, čili se nemusíte obávat, že byste se zranili nebo spálili, což platí i pro vaše děti a domácí mazlíčky. Jediná část venkovní topné jednotky, která se zahřívá, je zástěna emitoru a kopule v horní části zařízení, protože právě ty přicházejí do přímého kontaktu se zdrojem tepla.
Většina venkovních ohřívačů je také vybavena bezpečnostním sklopným ventilem, který je automaticky vypne v případě, že se nakloní více, než má nastaveno, nebo pokud se nešťastnou náhodou dokonce převrhnou.
Cenově dostupný luxus
Venkovní ohřívače poskytují všechny výhody venkovního vytápění tak, jak si ho představujete, a podle toho, co od něj očekáváte. A nejlepší na tom je, že za to nemusíte zaplatit nehorentní sumy. Záleží samozřejmě na vás, kolik chcete do zařízení, jež se bude starat, aby vám venku bylo teplo, chcete investovat, vězte ale, že cenové rozpětí je velmi široké a pohybuje se přibližně mezi dvěma a 20 tisíci korun za kus. Provoz je poměrně levný, u elektrických zařízení nedochází k žádným tepelným ztrátám a nemusíte řešit žádné počáteční náklady za palivo. Špatně si ale nestojí ani propan a zemní plyn.
Kateřina Hájková
fotogalerie: Shutterstock