zpět

YIT ZKOLAUDOVALA PROJEKT TALO KAVALÍRKA

Společnost YIT úspěšně zakončila výstavbu dalšího ze svých rezidenčních projektů – TALO Kavalírka na rozhraní Košíř a Smíchova. Nová bytová zástavba tvořená čtyřmi nízkoenergetickými domy představuje tradiční městské bydlení se zeleným vnitroblokem a výbornou dostupností do centra města. Pražský trh nemovitostí obohatila o 98 nových bytů ve finském stylu. Ke koupi jich však zbývá už jen pouhých sedm. V prosinci pak přivítá nové rezidenty, a to včetně sportovního páru Gabriely a Petra Koukalových, kteří se sem stěhují ze svého dosavadního bytu v Green Motol. 

„Projekt TALO Kavalírka je zasazen do původní zástavby pražských činžovních domů z počátku 20. století a vzhledem ke své lokaci a široké nabídce bytů, které kromě klasických dispozic zahrnují také loftové bydlení a mezonety, jsme zaznamenali zvýšený zájem zejména u mladých párů a rodin s dětmi,“ uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a doplňuje: „Poptávka po novém bydlení je navíc stále velice vysoká a byty v podobné lokalitě blízko centra se prodávají velice dobře.“

Severská architektura v industriálním stylu

Čtyři sedmipodlažní domy fungují jako samostatné objekty a jsou propojeny společným suterénním prostorem. V nejnižších patrech se nacházejí dvouúrovňové lofty v industriálním stylu se soukromou předzahrádkou orientovanou do vnitrobloku. V těch nejvyšších jsou naopak situovány prostorné mezonety se střešními terasami po obou stranách domu. Malometrážní byty jsou buď jednostranně jižně orientované, nebo mají podélnou dispozici s ložnicí směrovanou do vnitrobloku. Návrhy interiérů stejně jako exteriérů pochází z dílny studia Free Architects a ctí charakteristické prvky severské architektury.

Koukalovi se stěhují do většího

Novostavba se nachází na rozhraní Košíř a Smíchova, nedaleko parku Kavalírka a Klamovka. Ty nabízejí široké možnosti sportovního vyžití a dalších aktivit pro děti a dospělé. Okolí navíc nabízí bohatou občanskou vybavenost v podobě restaurací, obchodů, sportovních center a nechybí ani školy a školka. Výhodu skvělé dostupnosti do centra či na letiště a blízkost zeleně v nedalekém parku oceňují i manželé Koukalovi, kteří si finský styl od YIT oblíbili a ze svého původního bytu v Green Motol se v prosinci přestěhují do většího právě v TALO Kavalírka.

O YIT a YIT Stavo:

Společnost YIT (výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let – původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila již 9 projektů: Hostivař I a II, Hájek, Troja, Victoria, Braník, Green Motol, Hyacint Modřany a TALO Kavalírka. Ve výstavbě jsou nyní 3 projekty: KOIVU Zličín, AALTO Cibulka v pražských Košířích a přelomový projekt SUOMI Hloubětín. Na ploše původního 9hektarového brownfieldu v Hloubětíně vznikne nová čtvrť s bytovými domy, viladomy a obchodními prostory, ve které najde domov téměř 2 000 obyvatel. YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol“, kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

Nad rámec developerské činnosti podniká mezinárodní skupina YIT v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství. YIT úspěšně působí ve Finsku, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě (v ČR, na Slovensku a v Polsku). Za rok 2016 dosáhly výnosy YIT téměř 1,8 mld. EUR. YIT zaměstnává v 8 zemích kolem 5.300 lidí. Je kotovaná na burze v Helsinkách a v roce 2012 oslavila 100 let od svého založení. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu výhradně z vlastních zdrojů. Nově využívá jako zdroj financování také odprodej projektů finskému investičnímu fondu.

V roce 2017 se YIT připojuje k oslavám 100letého výročí založení Finské republiky. 

YIT ZKOLAUDOVALA PROJEKT TALO KAVALÍRKA YIT ZKOLAUDOVALA PROJEKT TALO KAVALÍRKA YIT ZKOLAUDOVALA PROJEKT TALO KAVALÍRKA
Prohlédnout galerii (5)

Podobné projekty