zpět

Jak správně zařídit podkrovní byt? Poradíme vám!

Na první pohled to nevypadá jak těžký úkol - říkáte si, že přece poznáte, kolik máte v podkroví místa. Ale opak je pravdou. Právě v podkroví je třeba opravdu velmi pečlivě počítat každý centimetr, aby se vám sem vešly všechny potřebné kousky nábytku a přitom se prostor neproměnil ve skladiště. Proto je důležité tento prostor rozumně zařídit. Poradíme vám, jak na to!

Vymalujte si!

Jako první je potřeba se zamyslet nad výmalbou. Pro podkrovní byt určitě zvolte světlejší barvy. Pouze zkosené stěny mohou být v tmavším odstínu. Byt tak nebude působit temně. Pokud přece jenom chcete zariskovat, pořiďte si módní tapety. Nezapomeňte ale, že pokud si přejete, aby celek působil čistě a nepřeplácaně, je dobré umístit tapetu pouze na jednu stěnu nebo na zkosené části. Opět doporučujeme zvolit tapety ve světlejších tónech.

Pozor na hlavu!

Vzhledem k tomu, že chcete v bytě fungovat co nejpohodlněji, určitě se nezapomeňte zamyslet nad rozmístěním nábytku. Do míst, kde je strop nižší, usaďte sedací soupravu, pracovní stůl či postel. Pokud ležíte či sedíte, nižší strop vám až tak nevadí. Naopak kuchyni je potřeba umístit na stranu, kde je strop vyšší. Přece se nechcete u linky a při vaření trvale ohýbat.

Co se týče koupelny, vzhledem k omezenému prostoru přichází ke slovu vana. V tomto případě totiž nemusíte uvažovat, zda se vejdete, či nikoliv.

Kuchyně na míru

Vraťme se ještě na skok do kuchyně. V jejím případě rozhodně doporučujeme konzultaci s odborníkem a pořízení si kuchyně na míru. Jenom tak dokážete maximálně využít prostor, který máte k dispozici. Na šikmou stranu lze umísit poličky, které budou pomalu „klesat“ společně se stěnou.

Jak si posvítit?

Problém nastává s rozmístěním elektroinstalace a světly. V šikminách, zvlášť obložených palubkami, totiž často nevede elektřina. Pokud je toto problém i vašeho podkrovního bytu, zvolte stabilní stojací lampy, které umístíte přímo nad centra dění. Lehké přítmí v některých částech bytu není od věci a působí romanticky. Na kuchyňské lince si ale nechte nainstalovat bodovky, které pracovní plochu pořádně nasvítí. Ačkoli je romantika úžasná, při vaření a manipulaci s noži a horkými hrnci je to věc nepraktická a mnohdy nebezpečná.

Podkrovní byty jsou v posledních letech velmi oblíbené. Jejich atmosféra dokáže být opravdu působivá, a pokud se hezký podkrovní byt objeví v nabídce na prodej, během chvíle je pryč. Najděte si ten svůj a vytvořte z něj nádherné místo, ze kterého na vás dýchne klid a pohoda.

 

 Christine Pölderlová

Jak správně zařídit podkrovní byt? Poradíme vám! Jak správně zařídit podkrovní byt? Poradíme vám! Jak správně zařídit podkrovní byt? Poradíme vám!
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty