zpět

Nové bydlení v místě opředeném legendami

Kazi, Teta, Libuše. Kdo by neznal jména tří dcer Kroka, vojvody kmene Čechů. Ale víte, kde se nacházejí ulice po nich pojmenované?

 

Nikoho jistě nepřekvapí skutečnost, že Libušinu ulici najdeme nedaleko Vyšehradu, z něhož městu věštila velikost a slávu. Kazínská ulice figuruje v seznamu ulic v Černošicích u Prahy, v lokalitě zvané Kazín. A ulice Tetínská? Ta je v pražských Radlicích a i ona má za sousedy místa evokující dávnou historii. Tak třeba Dívčí hrady. Tohle území své jméno získalo podle legendy o hradu, který si naproti Vyšehradu v přemyslovské době vybudovaly volnomyšlenkářské dívky, když měly pocit, že si vystačí samy. Na rozdíl od Vyšehradu se však nedochoval a vzpomínkou na něj jsou už jen místní názvy.

A právě zde, v Tetínské ulici v sousedství Dívčích hradů, budou moci v pohodlí svých domovů pátrat po minulosti onoho místa obyvatelé nového bytového domu. Ten tu vybuduje developerská společnost Abbey. I ona na území Prahy, konkrétně Prahy 5, již zanechala své stopy, i když podstatně mladší než vzbouřené dívky. Podepsána je pod třemi různorodými již dokončenými rezidenčními projekty – Anděl Na Zatlance, Řepkové pole a Viladomy Na Vidouli, které tuto část metropole obohatily o bezmála dvě stovky bytů. A to jak v bytových, tak rodinných či řadových domech.

 

Celý článek najdete v portálu Kde Chci Bydlet.cz v rubrice Novinky http://www.kdechcibydlet.cz/novinky/2504/nove-bydleni-v-miste-opredenem-legendami.html

Nové bydlení v místě opředeném legendami Nové bydlení v místě opředeném legendami Nové bydlení v místě opředeném legendami
Prohlédnout galerii (3)

Podobné projekty